Internet – korzystamy teraz z niego wszyscy. Jest dla nas codziennym życie. Umie być on doskonałym narzędziem, jakie pomoże nam w niezrównanie wielu kwestiach, ale zarazem niestety potrafi być również zagrożeniem. Ważne jest więc, by potrafić z niego umiejętnie korzystać. Przede wszystkim Internet może być groźny dla osób, które są jeszcze bardzo niedoświadczone oraz ufne – a więc dla dzieci i nastolatków. Obowiązkowo powinniśmy w związku z tym kontrolować, w jaki sposób nasze maluchy korzystają z sieci. Interesować się, z jakimi ludźmi się kontaktują, z kim rozmawiają, na jakie witryny wchodzą, czy nie mają podejrzanych wirtualnych znajomych oraz czy nie dokonują karalnych transakcji.

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej strony w żadnym wypadku nie możemy im kompletnie zabraniać korzystania z sieci – w końcu może być to świetne narzędzie do ubogacania wiedzy oraz do rozwijania się. Innym zagrożeniem w Internecie są hakerzy. Wiedzą oni dobrze, jak zablokować strony internetowe , jak również w jaki sposób włamać się na dysk innego użytkownika. Musimy zatem zachować wyjątkową ostrożność oraz nie instalować programów, co do pochodzenia których nie jesteśmy całkiem przekonani. Może to nam przynieść tylko problemy.

Z drugiej jednakże strony Internet może nam dać różnorakie wspaniałe możliwości. Na przykład przedsiębiorcy mogą przy jego pomocy wypromować swoje usługi montażowe firmy CiK – (chłodnie warszawa) w niezwykle niedrogi sposób, a jednocześnie docierając do całej masy

strona internetowa

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

potencjalnych klientów. Jeżeli wymyślą przykuwający uwagę slogan reklamowy, to na pewno dotrze on za pośrednictwem sieci do zdecydowanie większej ilości osób aniżeli byłoby to możliwe, gdyby dysponowali jedynie ulotkami włoska pizza kraków plakatami. Są to jednak możliwości, które nie każdy z nas jeszcze zauważa.

A szkoda, i to wielka. Lecz stopniowo świadomość ich dotycząca będzie wzrastała i coraz więcej osób będzie z nich korzystało. Póki co jednak Internet to nieprzerwanie zagadka. Mało kto zdaje sobie sprawę z ogromu możliwości, które nam on gwarantuje. Czy wiesz na przykład, co to jest metoda swot (czytaj więcej na temat SWOT)? Na pewno nie. A niniejszych zagadek jest jeszcze ogrom. A zatem jeżeli tylko jesteś żądny wiedzy oraz ciekawy świata, to masz dużo do nadrobienia. Rozpocznij już dzisiaj, nie ma na co czekać. Tyle jeszcze przed Tobą.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved