Szczegółowe informacje na temat wystawiania paragonów czy faktur powinien znać każdy kasjer. Czy aby na pewno jedynie on? Informacje dostępne na aktualnych portalach internetowych, m.in. przedstawiające rozporządzenie Ministra Finansów w tych kwestiach, są doskonałym źródłem wiedzy dla klientów.

To, co powinna zawierać faktura(polecamy sporządzanie pit36) jest w tych miejscach dokładnie określone, co jest niesamowitą wygodą . Możemy przeczytać przykładowo o tym, że fakturę wystawia funkcjonujący w rejestrze podatnik VAT czynny. Standardowa, zgadzająca z prawem faktura powinna zawierać m.in. datę jej wystawienia, szereg niezbędnych numerów określających sprzedawcę i kupującego, ale też nazwę towaru czy usługi.

Znane i nieznane nam funkcje pieniądza

segregatory z dokumentami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie można wymienić funkcje pieniądza ? To pytanie zadali wielokrotnie internauci, którzy za pomocą przekierowania trafili na odpowiednią stronę www. Pieniądz jest głównie efektywnym miernikiem wartości, gdyż za pomocą ceny możemy określić kolejne towary.

Jeżeli niniejszy materiał jest dla Ciebie przydatny, sprawdź źródło a znajdziesz w tamtym miejscu podobne wiadomości. One również z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

Dzięki temu możemy porównywać ze sobą ceny kolejnych towarów i wybrać jak najkorzystniejszy. Pieniądze pełnią też funkcję środka cyrkulacji, to znaczy obiegu. Wskazuje to na pośredniczenie w transakcjach, w czasie których następuje jednoczesne przekazanie towaru i pieniądza między wszystkimi uczestnikami tej transakcji. W dodatku wśród funkcji pieniądza można podkreślić to, że stanowi środek tezauryzacji. Wskazuje to na gromadzenie skarbu oraz rezerw.

W jakich sytuacjach wydaje się fakturę na podstawie paragonu?

Faktura na podstawie paragonu jest w większości przypadków wystawiana bez problemu . Można trafić jednak na taką sytuację, że przedsiębiorca początkowo otrzymuje paragon, a następnie prosi sprzedawcę o wystawienie na tej podstawie faktury. Istnieje szansa odmowy po upłynięciu danego terminu. Jeżeli przedsiębiorca proszący o paragon nie zaznaczy od razu, przed jego wystawieniem, że nie jest osobą prywatną, ale chce nabyć daną rzecz czy skorzystać z usługi na koszt firmy, może mieć problem z cofnięciem transakcji.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved