Jeśli jesteś prezesem dużej firmy, bez wątpienia świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak nader istotne jest monitorowanie na bieżąco swoich pracowników. Jeżeli ktoś ma małą firmę, wówczas jest w stanie ciągle sprawdzać swoich pracowników samodzielnie, jednakże w wypadku sporej ilości pracowników ich stałe sprawdzanie jest praktycznie niemożliwe.

Praca przy komputerze
Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednakże ciągle zależy Ci na tym, aby wiedzieć, czym zajmują się Twoi pracownicy w godzinach pracy, wtedy z pewnością powinny Cię zainteresować najnowsze metody monitorowania pracowników. Kontrolowanie pracy podwładnych może odbywać się na kilka różnych sposobów. Praktycznie najbardziej popularnym z nich jest bez wątpienia montowanie kamer w miejscach, w których stale przebywają pracownicy ( adwokat-wroclaw.com.pl/odpowiedzialnosc-materialna-pracownikow ).

Takie kamery zwykle montuje się na przykład w wielkich magazynach lub halach produkcyjnych po to, aby sprawdzić, czy pracownicy na przykład nie wynoszą czegoś z zakładu. Kiedy chcesz sprawdzać, jak wiele czasu dziennie Twoi pracownicy spędzają na przerwach, wtedy możesz zainstalować takie kamery na przykład w pomieszczeniach socjalnych lub na zewnątrz budynku.

Kiedy zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas kategorycznie musisz pamiętać o jednym – instalowanie kamer nie jest dopuszczalne we wszystkich miejscach.

Jeśli sądzisz, że chcesz odnaleźć podobne informacje, to zobacz wskazówki – to trochę odmienny punkt widzenia, ale też jest godny uwagi.

Kiedy chcesz zainstalować kamerę w jakimś miejscu, w którym za mocno będziesz naruszał prawo swoich pracowników do prywatności (przykładowo w łazience), wtedy lepiej zasięgnij porady dobrego prawnika, gdyż takie działanie może być sprzeczne z przepisami prawa.

Monitorowanie pracy
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli Twoi pracownicy wykonują głównie pracę biurową, wówczas dobrym sposobem na ich monitorowanie będzie z pewnością wgranie na ich laptopy służbowe programów, które monitorują działania Twoich pracowników w Internecie. Kiedy chcesz, możesz powiadomić o instalacji takiego programu swoich pracowników – wówczas kategorycznie będą o wiele bardziej uważać na to, co robią w ciągu dnia na służbowym komputerze.

To z pewnością niezły pomysł na to, by sprawić, że Twoi pracownicy będą marnować na pewno mniej czasu, zaś więcej poświęcą go na efektywną pracę. Jeśli chcesz zwiększyć poziom wydajności w swojej firmie, wtedy stosowanie sposobów sprawdzania pracowników i informowanie ich o tym zdecydowanie będzie świetnym pomysłem.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved