Stale jesteśmy zalewani informacjami w kwestii corocznego rozliczenia wiążących się z dochodami. Sporo z tych wytycznych jest nam niezwykle potrzebnych i to na nie musimy zwrócić uwagę już na początku. Teraz zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać również w sieci, co zdecydowanie upraszcza całą procedurę. Oddanie wszystkich niezbędnych dokumentów w danym czasie pozwoli na spokojne rozwiązanie spraw tego typu. Zależnie od typu otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity o numerze 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swoją firmę lub określoną działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie i o dzieło.

obliczanie podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Informacje na temat pit 38 – co jest tu wyjątkowo znaczące?

W sytuacji zbycia prywatnych papierów wartościowych, jak także wszystkich udziałów w spółkach, podatnik musi rozliczyć się na druku pit 38. Jest obowiązkowe, by deklarację tę złożyli wszystkie te osoby, jakie w ubiegłym roku uzyskali prywatnie, czyli oprócz działalności, przychody z tytułu płatnego zbycia papierów wartościowych (). Dotyczy to też pożyczonych papierów wartościowych, to znaczy tak zwana sprzedaż krótka, wszystkich pochodnych instrumentów finansowych lub realizacji praw, co mogą z nich wyniknąć. Ważne są wówczas również udziały w spółkach posiadających osobowość prawną. Różnicy w tej sytuacji nie robi to, czy podatnik w mijającym roku nabył prawa do zbywanych papierów wartościowych.

PIT - czas na rozliczenie
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się w ten sposób, gdyż w przypadku rozliczenia tego typu przychodu przede wszystkim ważna jest data odpłatnego zbycia, nie natomiast termin podnoszenia kosztów.

Ów post jest dla Ciebie ciekawy? W takim razie zachęcamy do naszej następnej strony. Na niej czeka na Ciebie najnowszy wpis (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/warszawa.html).

Ogromny dostęp do niesamowicie cennych informacji powoduje, że każdy z nas znajdzie przydatne dane związane z wypełnianiem deklaracji pit. W dodatku w sieci możemy pobrać niemało programów, które tego rozliczenia dokonają za nas. To znaczna oszczędność czasu oraz nerwów, ale i sprytne ominięcie oczekiwania w urzędach – sprawdź tutaj.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved