Poszukiwania nowego chlebodawcy mogą trwać miesiącami. Jakim sposobem usprawnić cały proces? Najlepsze rezultaty uzyskamy zaczynając współpracę z profesjonalną jednostką rekrutacyjną. Wysłanie aplikacji w kontrakcji na anons jednostki rekrutacyjnej jest bardziej efektywne niż przesłanie CV bezpośrednio do chlebodawcy. Sieć internetowa może być świetnym źródłem informacji o ofertach, jednakże musimy wiedzieć, gdzie ich poszukiwać. Dla przykładu, pozyskujące coraz większą popularność serwisy społecznościowe nie cieszą się aplauzem w oczach rekruterów.

ogłoszenia
Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież one również mogą być dobrym źródłem informacji oferty pracy Bytom. Poszukiwanie pracy to również praca. Dobrze jest się do tego procesu przygotować w ten sposób, by zakończył się powodzeniem (zobacz oferty pracy w Bytomiu). W skutecznym poszukiwaniu pracy może pomóc nam kilka czynników. Wiedza o sobie i rynku, odpowiednio przygotowane CV i jota szczęścia. Przed rozpoczęciem wyszukiwania pracy dobrze jest opracować sobie taktykę działania po czym postępować metodą niedużych kroczków. Od czego więc rozpocząć? Od ustalenia celu – czyli tego jaka zmiana nam jest konieczna, co chcemy robić? Czy pragniemy zmienić jedynie pracodawcę czy może również branżę? Co na danym etapie życiowym jest nam niezbędne?

Jeżeli odpowiemy sobie na powyższe pytania, będzie nam łatwiej poruszać się pośród ofert pracy oraz wybierać te, które odpowiadają naszym wymogom. W następnym kroku spójrzmy na siebie oczyma prawdopodobnego chlebodawcy. Oszacujmy, co jest naszą mocną stroną, a co niekoniecznie. Zastanówmy się, jakie są nasze zalety, a co w naszych umiejętnościach lub kompetencjach potrzebuje uzupełnienia. Taka analiza pozwoli nam realnie rzucić okiem na to, co może (więcejna ten temat- idź do serwisu http://studioprinter.pl) utrudniać nam znalezienie pracy, a co działa na naszą korzyść. Obraz ten dobrze jest zweryfikować ze współpracownikami, kimś bliskim – być może zauważą coś, co pominęliśmy, może zwrócą nam uwagę na inne nasze przymioty, kompetencje. Sprawdź też .

Gdy już wiemy, czego poszukujemy i co nas cechuje jako pracownika, zastanówmy się, jaka winna być nasza wymarzona praca. Przemyślmy, które stanowiska, oddziały czy branże bierzemy pod uwagę. Może już posiadamy rejestr wytypowanych marek, dla których chcemy pracować, a może wręcz przeciwnie – nie przedsiębiorstwo ma znaczenie, tylko warunki zatrudnienia. Czy ważny jest etat czy też elastyczny czas pracy? Teraz czas na wyszukiwanie konkretnych propozycji. W owym celu dobrze jest posłużyć się netem i wbić w przeglądarkę: oferty pracy Zamość lub oferty pracy Ostrołęka (w zależności w którym mieście mieszkamy) (sprawdź oferty pracy w Zamościu).
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved