Prowadzenie sklepu spożywczego wiąże się z pewnymi stratami. Towary spożywcze mają przecież ściśle podany termin przydatności do konsumpcji. Z tego też powodu nie można ich trzymać na półkach w nieskończoność. Dodatkowo pewne wyroby, np. sery lub świeże ryby, trzeba obowiązkowo przechowywać w właściwych warunkach, czyli w temperaturze ok. 0 stopni C. Sprawdźmy, w jaki sposób sklepy w Poznaniu sprytnie łączą skuteczny handel z samym magazynowaniem wybranych towarów.

sklep
Autor: storebukkebruse
Źródło: http://www.flickr.com
Magazynowanie produktów spożywczych od wieków pozostaje wyzwaniem dla ludzkości. Od dawna wiadomo, że przyprawy, w tym sól, ułatwiają konserwować mięso wołowe. Jednakże w marketach trudno solić posortowane oraz popakowane porcje. Dlatego łatwo psujące się produkty przechowuje się w lodówkach (Strona główna). Tylko tam, w czasie letnich upałów, serki białe są w stanie dotrwać w nienaruszonym stanie aż do daty wytłoczonej na spodzie. Poznań to duże miasto, a zatem konkurencja bywa tutaj równie duża. I zakrywanie produktów przed oczami klientów nie jest dobrą ideą.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, na której przygotowaliśmy szczegółowe posty – wejdź w link serwis ekspresów do kawy warszawa.

I to nie tylko z tego powodu, że trzeba co moment otwierać i zamykać metalowe drzwi lodówki. Przecież każdy spec od marketingu wie, że konsument musi widzieć towar, aby go zakupić.

Znacie zapewne takie grono osób, które już w domu sporządza spis zakupów. Jednak nierzadko okazuje się, że nie jest to pełny wykaz. Zresztą z doświadczenia znamy takie momenty, kiedy kupujemy dany produkt tylko dlatego, że dostrzegliśmy go na regale. Jeszcze bardziej wyrazistym exemplum bywa sytuacja, w której kupujemy naleśniki, bo aromat ulatniający się w trakcie ich smażenia rozprzestrzenia się po całej okolicy. Z tej też przyczyny posiadacze sklepów (czytaj tu) spożywczych zaopatrują się w lady chłodnicze. Teraz konsumenci mogą bez żadnego trudu oglądać wyłożone tam produkty, czyli np. jajka bądź szynki. I w ten sposób lady chłodnicze nie tylko służą do celów przechowalniczych, ale także tych marketingowych.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przeglądnąć inne interesujące wpisy – trzeba zaledwie na stronie najechać na podany link.

Oczywiście omówiony przykład nie tyczy się tylko jednego miasta. Poznań jest jak każda inna miejscowość i tutaj, jak i wszędzie indziej, kupującymi rządzą te same psychologiczne reguły. Jedną z niewielkich odmienności może być fakt, że im rozleglejsze miasto, tym łatwiej popaść w zakupowy szał i kupić więcej produktów niż to konieczne.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved