Praktycznie każdy projekt, czy to będzie wybudowanie wiaduktu, napisanie aplikacji czy próba wprowadzenia nowego produktu na rynek musi się składać z paru etapów. O tym, jakie to będą etapy decydują najczęściej osoby zarządzające takimi projektami, pozostaje postawić tylko pytanie, czy takie decyzje są zawsze potrzebne i słuszne?

szkolenie prince2

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Historia pokazuje bardzo dobrze, że wiele projektów już w chwili zaczęcia skazanych było na klęskę, właśnie z powodu tego, że zaczęto podejmować niewłaściwe decyzje w trakcie ich trwania, które stawały się powodem klęski.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, przeczytaj inne informacje w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam ile godzin pracy w listopadzie, znajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Oddzielną sprawą będzie dowiedzenie się, z jakiego powodu tak się stało, czy winę ponoszą niekompetentni pracownicy, naciski ze strony innych decyzyjnych osób albo po prostu organizacyjny bałagan, jaki bez przerwy spotkać można w niejednej firmie. Niestety bardzo często to właśnie ten ostatni czynnik i brak jakiegokolwiek planowania były podstawową przyczyną klęsk w projektach, jeśli decyzje podejmowano przypadkiem, pod wpływem impulsów lub niekompletnych informacji, to nic dziwnego, że koniec był właśnie taki.

Podczas dużych i małych projektów najważniejszym elementem jest odpowiednie zarządzanie nimi. Z tego też powodu w ostatnich latach powstało parę ciekawych koncepcji starających się uporządkować kwestie zarządzania projektami, a zalicza się do nich Prince2.

szkolenie prince2

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Metodologia ta zyskuje coraz większą popularność, szczególnie pośród kierowników projektów i managerów, właśnie dzięki temu, że pozwoli na jasne określenie wszystkiego i później kontrolę na wszystkich etapach. Dzięki Prince2 można dokładnie ustalić, kto będzie odpowiedzialny za prowadzenie wszystkiego, kto podejmuje podstawowe decyzje i jak ma się przedstawiać przepływ informacji. Dokładnie są również określane zadania kierowników odpowiedzialnych za wszystkie etapy projektu.

Chcesz poszerzyć wiedzę z owego intrygującego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to forsel i przenieś się do nowej witryny.

Przez dokładne sprecyzowanie wszystkiego przede wszystkim projekty stają się bardziej przejrzyste. Niezwykle ważne jest też, że prowadzenie ich w jakieś znanej metodologii, sprawdzonej w wielu innych firmach, daje dużo więcej szans na sukces.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved