Chcesz zarejestrować znak towarowy i nie wiesz, jak to zrobić? Przede wszystkim, w celu zarejestrowania takiego znaku, należy złożyć w Urzędzie Patentowym, przykładowo biuro patentowe Kraków właściwy wniosek. Co jednak dalej z tym zrobić?

Logo androida
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Takie podanie o udzielnie prawa ochronnego powinieneś złożyć osobiście, ale jesteś w stanie także to zrobić za pomocą profesjonalnego pełnomocnika, którym może być jedynie rzecznik patentowy. Taki rzecznik poza profesjonalnym opracowaniem wniosku może także wykonać badanie tzw. zdolności rejestracyjnej znaku, a jednocześnie ocenić możliwość jego rejestracji. Tego typu badanie z pewnością uchroni nas przed regulowaniem opłat zgłoszeniowych, jeżeli nasz kancelarią (polecamy bezpłatny dostęp) i tak nie będzie miał szans na ochronę. Rzecznik może też pomóc w przeprowadzeniu procedury rejestracji już przed samym Urzędem Patentowym .

W naszym kraju Urząd Patentowy jest odpowiedzialny za całkowite badanie naszego wniosku. Poza kwestiami formalnymi może mieć wątpliwości odnośnie wykazu towarów. Dość często zdarza się, iż rozbudowane wykazy powinny być uzupełnione. Badanie Urzędu sprawdza też czy rejestracja znaku towarowego jest faktycznie realna do przeprowadzania, więc czy znak spełnia warunki, którkonkurencji (polecamy pod tym linkiem) wspomniane w ustawie. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, ażeby zarejestrować znak, Urząd Patentowy wydaje tak zwaną warunkową decyzję, jaka określa przyznanie prawa ochronnego od wpłacenia opłaty rejestracyjnej, a także opłaty za publikację. A jakie są to opłaty? Ich wysokość uzależniono od ilości klas nicejskich, w których są skatalogowane nasze towary oraz usługi .

Dokumentacja
Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A jaki jest czas oczekiwania na decyzję? Najczęściej należy czekać średnio od dwunastu do szesnastu miesięcy, ażeby jednak być może przyspieszyć ten długi proces warto skorzystać z firm, które gwarantują pomoc w tym zakresie. Rejestracja znaku towarowego cena nie jest najczęściej problemem, ale cała procedura, która z pewnością nie należy do najbardziej łatwych może powodować dość duże trudności . Z tego więc powodu dobrze skorzystać ze specjalistycznej pomocy, żeby zmniejszyć ilość komplikacji i niespodziewanych wydarzeń do minimum. To na pewno bardziej korzystne niż długa procedura i brak widoków na poprawę sytuacji. O tym tak naprawdę powinniśmy pamiętać, jak będziemy zabiegać o zarejestrowanie znaku towarowego.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved