Wydawałoby się, iż odkrycie odpowiedniego mieszkania i wpłacenie pieniędzy to koniec kłopotów, na nieszczęście to jeszcze nie wszystko. Ostatnią rzeczą, jaką musisz jeszcze uczynić jest odbiór mieszkania od dewelopera.

Po pierwsze na umów się za dnia, a nie przykładowo w porze wieczoru gdy robi się już ciemno. Czemu? Bowiem za dnia widać wszelkie ewentualne nierówności, uszkodzenia albo inne skazy. Przy świetle dziennym bez trudności zauważysz przykładowo nierówności podłoża lub tynku.
w kuchni
Autor: Sarah Roth
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj też o tym, żeby nic nie robić w pośpiechu. W końcu jest to Twoje mieszkanie, wskutek tego masz upoważnimieszkanie (firma Perfect – przeprowadzki i transport – Wrocław-kliknij ten odnośnik)zyjnie je obejrzeć i nie musisz się niczego obawiać, deweloper z kolei nie ma prawa Cię pospieszać. Odbierając mieszkanie (sprawdź ofertę) od dewelopera wypada prawidłowo przyjrzeć się wszelkim szczegółom. W końcu to Ty płacisz za mieszkanie, więc powinno być one ścisłe z Twoimi oczekiwaniami, oraz także z rzeczami, jakie zostały uwzględnione w umowie. Z jakiej racji chociażby masz płacić na przykład za nierówną, niepoprawnie sporządzoną podłogę? Mnogość osób decyduje się także na zatrudnienie inspektora budowlanego, jest to koszt około 200 – 300 złotych, jednak masz pewność, że fachowy inspektor budowlany bezspornie ogromnie precyzyjnie oceni mieszkanie i to pod każdym względem. Takiej osobie zdołasz w pełni zaufać.

Powinno się dowiedzieć się jak powinien wyglądać taki odbiór mieszkania a także na jakie sprawy trzeba koniecznie zwrócić uwagę w trakcie tej sytuacji – odbierz mieszkanie od developera.
Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne odebranie mieszkania od dewelopera to nie zapomnij o zabraniu ze sobą kilku niezbędnych, ważkich rzeczy, takich jak na przykład centymetr, poziomicę, stalowy kątownik no i rzecz jasna umowę razem z projektem mieszkania.
Skandynawia we wnętrzu
Autor: Pracownia Anny Koszeli
Źródło: Pracownia Anny Koszeli

Bądź dokładny. Zawsze dokładnie obejrzyj ściany, podłogi, stwierdź czy mieszkanie jest dokładne z projektem, czy użyto takich budulców za które zapłaciłeś, czy gniazdka znajdują się w tych miejscach, w których są zaakcentowane na projekcie itd.
Chcesz wiedzieć więcej ? sprawdź ceny w Warszawie

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Manate eCenter. All Rights Reserved