Okres studiów to czas, gdy młodzi ludzie wchodzą w dorosłe życie, zyskują samodzielność i zaczynają całkowicie odpowiadać za siebie. Duża ilość studentów traktuje te parę lat na uczelni jako doskonałą zabawę, możliwość poznania nowych osób i przedłużenie młodzieńczych lat, inni jedynie zamierzają się uczyć, a największa część bardzo dobrze potrafi pogodzić jedno z drugim.

Lecz bez względu na to, co będzie się robić na studiach, w pewnym momencie się one skończą i niezbędne będzie znalezienie swojego pierwszego zajęcia. Wielu studentów podczas nauki w różny sposób dorabia do pensji – są korepetytorami, pracują po nocach w barach i knajpach, albo zajmują się innymi tymczasowymi pracami. Tak naprawdę takie zajęcia nie tylko mogą im dać jakieś wzmocnienie budżetu, ale również sporo zwiększają szanse podczas szukania pracy. Wielu właścicieli firm dużo chętniej będzie zatrudniać osoby, które wykazują się aktywnością i inicjatywą, tak więc osoby, które potrafiły pogodzić pracę z nauką są znacznie lepiej spostrzegane. Poszukaj wskazówek na !

Planując szukanie pierwszej pracy trzeba dobrze wiedzieć, jak zabrać się za to. Przede wszystkim należy wiedzieć, jak napisać CV, to jest najważniejsza sprawa, od jakiej się zaczyna.

jak napisać CV
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze napisane dokumenty aplikacyjne mają fundamentalne znaczenie, bo od informacji w nich zawartych będzie zależało to, czy ktoś dostanie zaproszenie na dalsze etapy. Jeśli ktoś nie wie, jak się za to zabrać, to w internecie jest bardzo dużo poradników na ten temat, przykładowo , warto się z nimi bliżej poznać żeby wszystko było jak najlepiej napisane.

Jeżeli po przesłaniu dokumentów otrzyma się na nie odpowiedź, to najczęściej studenta będzie czekać pierwsza w życiu rekrutacyjna rozmowa. Tu także trzeba dobrze się przygotować do niej, podstawą jest oczywiście odpowiedni ubiór – pójście w swetrze czy z nieogolonym zarostem z miejsca dyskwalifikuje takiego kandydata. Warto również zapoznać się z podstawowymi informacjami o firmie, do której się idzie na rozmowę, bo niekiedy pytania w tym właśnie temacie mogą paść w czasie rozmowy.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved