Jeżeli na czas nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas z pewnością musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik ma obowiązek także rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład zliczane są odsetki za zwłokę?

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Odsetki za zwłokę liczy od dnia, jaki zachodzi po ostatecznym terminie dokonania opłat, a więc od terminu definitywnego. Odsetki za zwłokę posiadają również pewne ograniczenie czasowe, zdołają ulec przedawnieniu, jednakże aby doszło do przedawnienia powinno minąć wiele czasu. Jeżeli zobowiązanie podatkowe wygaśnie, wtedy następuje wygaśnięcie odsetek. Posiadając odsetki za zwłokę, można również złożyć podanie o ich umorzenie. Odsetki są wtenczas naliczane tylko do dnia wniesienia podania, później wypada czekać na decyzję. Jeżeli decyzja o umorzenie odsetek będzie negatywna, wówczas odsetki są nadal naliczane.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie godny uwagi? Jeśli tak, to z pewnością zaabsorbuje Cię także to wiarygodne źródło – mówi o pokrewnej kwestii.

Odsetki zdołają też pozostać odwleczone albo rozłożone na raty.

pieniądze
Autor: Jonathan Rolande
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku roku możemy odmienić formy opodatkowania dochodu a także wybrać chociażby podatek liniowy stawka. Zanim jednak zdecydujemy się na tak dużą zmianę, z pewnością powinniśmy pomyśleć czy zmiana ta będzie dla nas odpowiednia. Podatek liniowy posiada niemało zalet, jedną z nich jest to, iż niezależnie od tego jak dużo zarabia przedsiębiorca, podatek linowy zawsze posiada stabilną stawkę. Stawka ta wynosi 19 procent i szczególnie opłaca się przedsiębiorcom, którzy zarabiają ponad 85 tysięcy rocznie. Wskazane jest jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na program do rozliczenia podatku liniowy, wówczas wiąże on nas przez kompletny rok i nie mamy możliwości przejścia na inną odmianę opodatkowania w danym roku. Odmianę opodatkowania wolno odmienić przez Sieć (poprzez zaznaczenie opcji o aktualizacji danych), i także w urzędzie gminy oraz w urzędzie miasta poprzez złożenie odpowiedniego formularza – CEIDG-1. Więcej na .
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved