Rozwój informatyzacji zupełnie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach przedsiębiorstw na całym globie. To znacznie ułatwiło pracę tak pracownicom biurowym, jak i szefom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z innej strony poróżniło samych informatyków, których zdania w tych samych tematach pozostają całkiem odmienne.

chmura
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

A co powoduje, że przedstawiciele tej samej branży doradzają swoim dyrektorom inne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn bywa sam wspomniany, a zarazem szybki rozwój nowych technologii. Do nowinek wybrani mężczyźni, bo to oni zazwyczaj pełnią funkcję głównych informatyków, podchodzą z dużym dystansem. Jednym z zagadnień, który wzbudza wiele kontrowersji jest hosting w chmurze.Już dawno minęły dziesięciolecia, kiedy informacje przechowywano tylko na dysku firmowego komputera. Wraz z erą wejścia internetu coraz większego znaczenia przybiera możliwość korzystania z danych, często tajnych, z każdego miejsca na naszym globie. Skoro nie pozostają one przechowywane w stacjonarnym komputerze, to trzeba znaleźć usługodawcę, który zmagazynuje je za nas. Za taką usługę należy oczywiście płacić co miesiąc, bo utrzymanie serwerów słono kosztuje (czytaj pełen artykuł na hosting w chmurze nie powstało. Wystarczy skierować wzrok na obłoki, które kłębią się nad ojczystym niebem, aby uświadomić sobie, że bywają one dostrzegalne z wielu sąsiednich miejscowości. W przypadku informacji firmowych bywa bardzo podobnie, a nawet lepiej – każdy przedsiębiorca posiada do nich dostęp, nawet udając się na wakacje na Sri Lankę.

Jeśli masz ochotę poznać więcej informacji na ten wątek – odsyłam do strony www (http://www.orson-przeprowadzki.pl/transport-agd-rtv/), ponieważ znajdziesz na niej dokładne dane, które bardzo Cię zaciekawią.

napis cloud computing
Autor: Perspecsys Photos
Źródło: http://www.flickr.com

O tej zalecie mówią wszyscy urzeczeni tym współczesnym wyjściem z sytuacji. Każdy, kto ma skrzynkę mailową firmy Google wie, że ta firma również w ramach wspomnianego konta udostępnia aplikacje, gdzie możemy bez żadnych zagrożeń gromadzić dane i co najważniejsze, posiadać do nich dostęp przez sieć www i przez cały czas.
Z kolei przeciwnicy hostingu zwracają uwagę, że wspominane rozwiązanie jest jeszcze mało wydajne. Płaci się duże pieniądze(zobacz licytacje komornicze śląsk) za nieprzemyślane rozwiązania, podczas kiedy można zatrudniać inżyniera w opiekę nad firmowym serwerem – takie wyjście z trudnej sytuacji dla niektórych jest najrozsądniejsze (na tej stronie bez problemu zdobędziesz podpowiedź). A tak naprawdę nad najlepszym rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do indywidualnego przypadku.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved