Cukierki pozostają tym towarem, który spożywamy bardzo często. A do ich kupna raczej nie trzeba nas nazbyt długo namawiać, co jednakże nie zwalnia producentów batonów od reklamowania się praktycznie w każdym miejscu. Różnokolorowe bilbordy lub śmieszne spoty w radiu to nie jedyne formy agresywnego marketingu. Specjaliści od handlu oddziałują również na naszą podświadomość. Sprawdźmy, jaki sztuczkami się posługują.Pierwszym i najprawdopodobniej najistotniejszym sposobem pozostaje przyciągające uwagę opakowanie.

słodycze
Autor: slgckgc
Źródło: http://www.flickr.com
Może jeszcze sami pamiętamy, jak w wieku szkolnym gromadziliśmy złotka z tabliczek czekolady orzechami.

Jeżeli zainteresowały Cię treści przedstawione na niniejszej stronie, to na pewno świetna witryna także okaże się dla Ciebie warta zainteresowania.

projektanci dzisiejszych opakowań idą krok dalej. Metalowe pudełka po truflach można wykorzystać jako pojemnik na monety. W ten taki niekiedy kupujemy słodycze także, a nawet przede wszystkim, ze względu na śliczne oraz praktyczne opakowanie. Do celów reklamowych mogą zostać wykorzystane nawet niepozorne patyczki do lizaków (przeczytać tutaj). Mogą być one całkiem zwyczajne, wykonane z tworzywa sztucznego albo z drewna. Te bardziej ekstrawaganckie wersje bywają znacząco bardziej okazałe i niekiedy przybierają postać… gwizdków. Jednak dla konsumenta najbardziej kluczowy bywa sam kształt lizaka, jego gabaryt oraz smak, należność, jaką należy zapłacić przy kasie, a również rodzaj opakowania. Bądź co bądź patyczki do lizaków schodzą, jak widać, na dalszy plan.- producenci nie tyle kierują naszą uwagę na patyczki, ile na sam karmelowy towar. W okresie przedświątecznym opakowania cukierków przechodzą prawdziwą metamorfozę.

Ostra czerwień wspólnie z bielą stanowią barwy dominujące. A najlepszym klientem, w trakcie świąt bożonarodzeniowych i nie tylko, pozostają oczywiście nasze dzieci. To właśnie z myślą o nich wytwórcy stworzyli takie opakowania, które sprawiają, że najmłodsi nie mogą przejść obok nich bez emocji. Szczęśliwi Mikołajowie spoglądają z kolorowych paczuszek i równocześnie przekonują, że wnętrze jest tak samo obiecujące jak opakowanie. Dlatego dzieci wszelkimi metodami przekonują rodzicieli do kupna jak największej liczby tabliczek czekolady.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, sprawdź ten link – to bezsprzecznie świetne omówienie tej kwestii. Koniecznie to przeczytaj!

W takim bogactwie produktów trudno wybić się małym lizakom. Te, które pamiętamy ze swojego dzieciństwa bywają praktycznie niedostrzegalne. Współczesne lizaki muszą, szczególnie w okresie przedświątecznym, mieć wielkość chociażby… kuli śniegowej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved