Osobiste spotkanie z pracodawcą, mienione współcześnie autoprezentacją czy interview to dla ciebie sposobność, byś mógł zaprezentować się prawdopodobnemu szefowi z jak najlepszej strony jako przyszły pracownik. Owe kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt – o ile wydasz się swemu pracodawcy szczególnie atrakcyjny – minut może bądź wywołać kompletną zmianę w twoim życiu zawodowym, bądź będzie wyłącznie następnym doświadczeniem na trudnej drodze w poszukiwaniu zatrudnienia. Co w związku z tym winieneś uczynić, aby jak najlepiej wypaść w rozmowie?

Przede wszystkim wycisz targające tobą emocje! Nawet jeżeli ogromnie długo szukasz zatrudnienia i wydaje ci się iż zaproszenie które otrzymałeś może być dla ciebie ostatnią deską ratunku. Pokaż pracodawcy, iż jesteś fachowcem, że nie roztrwoniłeś czasu jaki do tej pory poświęciłeś na znalezienie zatrudnienia. Po drugie reguła atutu. Jest to taka metoda przedstawienia swojej kandydatury, by podkreślać swe dobre strony. Jeżeli ich nie pamiętasz popatrz do CV. Odkryj przed pracodawcą (zobacz prokura) swą erudycję, doświadczenia, umiejętności, nagrody! Pamiętaj jednakże, iż zasada atutu nie znaczy że im sporzej kłamstw, tym większe szanse na zatrudnienie. Wręcz przeciwnie. Nigdy i w żadnej sytuacji, tym bardziej w czasie kwalifikacyjnej rozmowy, nie wolno ci wymyślać osiągnięć, których nie dokonałeś. Za każdym razem dostarczaj nie tylko prawdziwe, ale takie dane na własny temat, jakie można by sprawdzić.

Bądź pewny siebie.

rozmowa kwalifikacyjna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com

Zachowanie asertywne nie oznacza pieniactwa, bądź wysuwania żądań. Asertywność to umiejętność wyrażania swoich odczuć, opinii a także nastawień w sposób zdecydowany, ale jednocześnie liczenie się z odczuciami, prawami drugiej osoby. W trakcie rozmowy z pracodawcą (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-przysluguje-w-zamian-za-godziny-nadliczbowe) musisz zachować się niczym specjalista od reklamy. Twym artykułem, jaki chcesz zbyć jesteś ty sam. Zademonstruj chlebodawcy własne zalety, ale również zyski jakie odniesie jego firma, gdy znajdziesz się w tymże składzie.

Na zakończenie jeszcze raz bardzo gruntownie zbadaj swój bilans, Curriculum Vitae a także posłany do pracodawcy list motywacyjny. Przypomnij sobie zamieszczone w nich informacje, przemyśl, które z nich mógłbyś rozwinąć. Każda rozmowa kwalifikacyjna to nie lada stres. Spróbuj się rozluźnić i pomyśleć o czymś miłym nim przekroczysz próg prawdopodobnego pracodawcy. Pamiętaj że nawet nieefektywna rozmowa kwalifikacyjna może wpływać dodatnio na twój rozwój zawodowy – na artykuły na temat). Zazwyczaj wystarczy przeanalizować błędne posunięcia.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved