Sporo firm ma czasami dużo problemów z wyszukaniem dobrych pracowników. Mimo że teoretycznie na rynku pracy jest spora stopa bezrobocia, to jeśli szuka się osób z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, to czasami mogą być spore kłopoty z ich znalezieniem.

rekrutacje pracownicze
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Można rzecz jasna podjąć decyzję o zatrudnieniu studentów i wyszkolenie ich od podstaw, lecz wiąże się to w pierwszej kolejności z kosztami oraz czasem, a oprócz tego nie ma się gwarancji, że taka osoba po upływie kilku miesięcy nie poszuka sobie czegoś ciekawszego. Wiele firm szuka samodzielnie pracowników, publikuje oferty pracy na swojej firmowej stronie i w serwisach z ogłoszeniami, często także szuka wśród znajomych swoich pracowników. Niekiedy tego typu metody są wystarczające, i w krótszym lub [agencja pracy za granicą holandia] dłuższym okresie czasu kogoś uda się znaleźć. Jednak coraz więcej firm woli się zdecydować na fachowe usługi hr – dzięki przekazaniu szukania pracowników profesjonalistom nie będą one musiały tracić mnóstwa czasu na zarządzanie ogłoszeniami i przeprowadzanie rozmów.

Ogromnym plusem rekrutowania przez firmy HR jest ich dużo bardziej profesjonalne podejście do poszukiwania odpowiedniego pracownika (zobacz: usługi Human Resources). W różnych zawodach potrzebne są inne predyspozycje i doświadczenie, całkowicie inaczej przebiegać będzie rekrutacja handlowców, a inaczej specjalistów IT czy księgowych. Doświadczenie oraz wiedza ludzi zawodowo się zajmujących rekrutacją może im pozwolić znacznie sprawniej wyłuskać pośród setek chętnych akurat te osoby, które mają największe możliwości. Z reguły w czasie poszukiwań pracowników dla klientów początkowy etap realizuje tylko firma zajmująca się rekrutacją.

Time tracking
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
W jego trakcje są analizowane oferty, jakie napłynęły w odpowiedzi, i przeprowadzane są rozmowy z kandydatami. Po nich wybiera się parę osób, które następnie są prezentowane przyszłemu pracodawcy. Następnie wybiera się kandydatów do następnych etapów, które już najczęściej albo przeprowadzane są wspólnie, albo też będzie się nimi zajmować już tylko firma szukająca pracowników.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved