Jeżeli określona instytucja chce się nastawić na rynki zagraniczne, dobrze jest, żeby przyjmowała do pracy pracowników z pewną znajomością języka angielskiego – uniwersalnego języka w komunikacji. Lecz co zrobić jeśli ma sprawdzonych profesjonalistów ze swojej branży, lecz nie posługują się oni biegle tym językiem?

Zainwestować w naukę języka angielskiego w firmie! Zebranie grupy chętnych na pewno nie będzie trudnym zadaniem, na opłacanie nauki pracownikom też można znaleźć fundusze, lecz jak znaleźć lektora języka obcego i to wszystko zorganizować? Możliwości jest naprawdę mnóstwo.

spotkanie biznesowe w siedzibie firmy

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Przedsiębiorstwo może przyjąć na umowę zlecenie nauczyciela z zewnątrz (na przykład native’a), który będzie przyjeżdżał do siedziby na angielski dla firm Wrocław przecież obfituje w osoby, które dojeżdżają do firm na zajęcia z języka angielskiego.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany tekst, kliknij ten odnośnik – bez dwóch zdań również warto zobaczyć również kolejny dający do myślenia post!

Native speaker może przygotować program dla grupy, biorąc pod uwagę specjalne potrzeby (na przykład bussines english albo słownictwo branżowe). Wygodnie jest też na wstępie dokonać podziału na dwie grupy – osób zupełnie początkujących, które z językiem angielskim jak dotąd praktycznie nie miały styczności oraz grupę średnio-zaawansowaną, która potrzebuje innego systemu pracy, poznawania nowych zagadnień, jak i odświeżania oraz utrwalania nabytej już wiedzy. Na początku można umówić się na lekcje dwa razy w tygodniu i obserwować efekty. Jeżeli częstotliwość okaże się zbyt mała, można ją zwiększyć albo zaproponować dodatkowe, indywidualne konwersacje z lektorem.https://www.pitprojekt.pl/rozliczenie-podatku-pit-online/ pit projektDobrze jest, aby lekcje odbywały się przed pracą albo bezpośrednio po niej i w tym samym budynku (na przykład w sali konferencyjnej), żeby nikt nie tracił czasu na dojazdy itp. Jeżeli firma nie chce native speakera, to może wybrać jakąś szkołę języków obcych, wysyłającą swoich lektorów na angielski dla firm Wrocław lub każde inne większe miasto na pewno zaproponuje korzystną ofertę cenową za takie lekcje. Oczywiście, jeśli z jakichś przyczyn żadna z tych rzeczy nie będzie przedsiębiorstwu pasować, można wyznaczyć pracownika, który będzie uczył innych pracowników. Mimo wszystko wydaje się że to metoda najmniej efektywna, ponieważ nawet jeżeli pracownik ten posiada wysokie kompetencje językowe, wcale nie musi być dobrym nauczycielem języka angielskiego.

pracownicy firmy

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com
Finansowanie nauki języka angielskiego podwładnym to inwestycja, która z pewnością się zwróci. Natomiast pracownicy powinni być zadowoleni z tego, że mogą się dokształcać i skorzystać z tych umiejętności nie tylko w miejscu pracy, ale również prywatnie.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved