Jeśli kiedyś interesowałeś się tym, w jaki sposób założyć własną firmę, to ten artykuł jest idealny dla ciebie. Pokrótce postaramy się przedstawić to, co będzie czekać na ciebie, jeżeli zdecydujesz się założyć własną firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek kilka słów o kosztach.Na pewno każdy, nawet świeży przedsiębiorca wie, że tuż po otwarciu firmy, będzie musiał płacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek emerytalnych, składek zdrowotnych, a także z koniecznością uiszczania opłaty składki na ubezpieczenie społeczne. Dla nowego przedsiębiorcy, który nigdy > moja strona wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić obniżone składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednak dostępny wyłącznie przez początkowe dwa lata prowadzenia firmy. Później „wskoczymy” na normalny poziom opodatkowania i będziemy musieli się przygotować na zapłatę kwoty powyżej tysiąc złotych, a ta kwota może już znacząco zmniejszyć budżet każdego przedsiębiorcy.

W jaki więc sposób uzyskać dotacje na otwarcie firmy?Sprawy finansowe zawsze są główną rzeczą zaprzątającą głowy właścicieli firm . Głównie na początku prowadzenia działalności fundusze i niemały ich zapas są potrzebne, aby przeczekać okres, w którym firma się rozkręca i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku. Całe szczęście, dziś nawet początkujący przedsiębiorca może uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Dróg jest nie przesadzając bardzo wiele. Poszukiwania dofinansowania możemy rozpocząć w najbliższym UP – Jeżeli nigdy (rozwinięcie tych informacji> czystal.wroclaw.pl) nie prowadziliśmy, to możemy liczyć na dotację rzędu dwudziestu tysięcy zł.

Inną możliwością są szukanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze niedawno było najpopularniejszą opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców. Przedstawiając sensowny biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dotacje pokrywającą do kilkudziesięciu procent naszych potrzeb. Jednakże obwarowania prawne przy tej formie dofinansowań są dosyć spore, dlatego też nie każdemu udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie poddaje – nawet jeśli nie uda się z wybranym dofinansowaniem, to zawsze istnieją inne drogi do sfinansowania dla twojej firmy – nie poddawaj, a z pewnością osiągniesz cel.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved