Niejednokrotnie można spotkać się z poglądem, że w Polsce bardzo trudno znaleźć dobrą pracę. Jeśli jednak posiadamy duże ambicje i jesteśmy przekonani, czym chcemy się zajmować, naprawdę powinno się walczyć o taką posadę. Powinno się po pierwsze uwierzyć we własne możliwości i stale podnosić kwalifikacje. Co jednak z osobami, które właśnie skończyły edukację czy chcą przebranżowić się i nie posiadają żadnego doświadczenia? Czy są skreśleni już na starcie?

Praca

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Bez zależności od tego, jaka jest szukana porady (zobacz podatek liniowy zasady) informatyk , broker lub bibliotekarz, ważne są umiejętności i samozaparcie. Pierwszym krokiem do odnalezienia pracy jest oczywiście przygotowanie interesującego CV oraz listu motywacyjnego, który może przekonać pracodawcę, że to właśnie my jesteśmy osobą, której potrzebuje. W tego rodzaju pismach naprawdę nie powinno się kłamać, jednak nie wolno także pominąć nawet jednej zalety, która będzie pomocna w zdobywaniu pracy. Należy mieć świadomość tego, co w nas najcenniejsze. Wiara w siebie jest naprawdę istotna.

Jeśli nie mamy wymaganego doświadczenia, list stanie się naszą jedyną możliwością na zdobycie pracy, dlatego też należy nie poddawać się schematom i skrupulatnie opisać powody, dla których powinno się nas zatrudnić. Rzecz jasna list musi być pasujący do miejsca wysyłania. Czasami nie możemy pozwolić sobie na żartobliwy ton. Jeśli studiujemy i mamy wsparcie finansowe opiekunów czy uczelni, dobrze jest w wolnym czasie zdobywać doświadczenie przez praktyki i staże. Nawet jeżeli są one darmowe, mogą pomóc nam w znalezieniu wymarzonej pracy, w dodatku na pewno wiele nas nauczą.

Tak naprawdę w tego rodzaju pracy, najczęściej bezproblemowo można dopasować godziny, często dostępna jest porady (zobacz rzecznik patentowy) zdalna, więc z pewnością uda się to pogodzić z obowiązkami na uczelni. To jedyny czas, gdy można sobie pozwolić na taki sposób zwiększania doświadczenia i zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Praca w biznesie

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wszelkie oferty można znaleźć w Internecie i niewiele osób decyduje się na odmienny sposób szukania pracy. Istnieją bardzo duże serwisy, na których udostępniane są ogłoszenia z różnych miast, nieważne w jakim mieście szukana jest przez nas praca Brzeg , Warszawa, Wrocław – witryny mają wszystkie oferty. Dodatkowo można zamówić newsletter, za pomocą którego dostaniemy na maila ogłoszenia z danymi frazami, np. „praca operator równiarki” itd.

Warto też śledzić zakładkę kariera wybranej firmy i aplikować kiedy to tylko możliwe. Przede wszystkim nie wolno się poddawać, skoro stale podnosimy wiedzę, przesłanie CV 3 raz do tego samego przedsiębiorstwa nie jest niczym nieprawidłowym. Co więcej – może sprawić, że otrzymamy wymarzoną pracę, a połączenie obowiązków i przyjemności jest świetnym rozwiązaniem.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved