Czy prosto jest założyć gabinet weterynaryjny? Jeśli chcemy to zrobić powinniśmy poznać w szczególności parę zasad. Taki lokal powinien posiadać pokój przyjęć z poczekalnią, urządzenia oraz sprzęt dopasowany do zakresu oferowanych usług.

Co rozumiemy przez tego typu sprzęt? Wszystko co jest potrzebne do leczenia zwierząt, ale także bardziej profilaktyczne oraz kontrolne urządzenia, jak wagi do ważenia zwierząt. W tego typu gabinecie powinny znajdować się pomieszczenie do trzymania lekarstw oraz wyrobów medycznych, zaplecze sanitarne oraz socjalne.

wagi do ważenia zwierząt
Autor: Lubasja de Rycke
Źródło: http://www.flickr.com

Z założeniem gabinetu do leczenia zwierząt wiążą się także inne, prawne kwestie. Jeżeli klinika kwalifikuje się jako gabinet weterynarza powinna spełniać różnorakie wymagania, czyli znajdować się w odrębnym budynku albo lokalu albo też stanowić odosobnioną część nieruchomości.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj jeszcze szczegóły w źródle (https://www.happytree.com.pl/oferta/odbior-elektrosmieci-zuzyte-tonery/), znajdziesz tam dodatkowe informacje.

Pokój do przyjmowania klientów z poczekalnią musi mieścić się na poziomie terenu, może być również w suterenie, jednak tylko jak zapewnione jest oświetlenie naturalne dostosowane jasnością do rodzaju świadczonych usług.
Kolejne pomieszczenia u weterynarza mogą znajdować się już na innych piętrach.

Chcielibyśmy Cię namówić do identycznie fajnych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę skrzynki gazowe i przeglądaj to, na co masz ochotę.

Dalsze wytyczne dotyczą tego, iż ściany powinny być zrobione z materiałów gładkich, jakie są łatwo zmywalne, lecz również odporne na działania wody oraz środków dezynfekcyjnych. W gabinecie przyjęć lub zapleczu sanitarnym musi znajdować się umywalka z zapewnioną ciepłą i zimną wodą, substancje do mycia i dezynfekcji rąk, a także jednorazowe ręczniki razem z koszem na zużyte ręczniki. Parapety w takim gabinecie powinny być wykończone materiałem trwałym i gładkim, odpornym na użycie wody jak również środków dezynfekujących.

Ważne jest, iż gdy usługi te będą wykonywane z użyciem narzędzi oraz sprzętu wielokrotnego użytku, to gabinet musi być wyposażony w autoklaw albo też aparat do sterylizacji na suche powietrze. Gdy na miejscu będę robione zabiegi w znieczuleniu ogólnym, to pokój przyjęć musi być wyposażony w sprzęt do dożylnego dozowania środków medycznych. Nie trzeba także pewnie niepotrzebnie mówić, iż każda z rzeczy w tym miejscu powinna być zachowana w sterylnej czystości. Dotyczy to najważniejszych urządzeń, jak też tych mniej istotnych, jak wagi weterynaryjne.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved