Początek roku to czas, gdy powinno się myśleć o złożeniu deklaracji skarbowych. Nikt tego nie uniknie, dlatego warto to zrobić jak najszybciej, by nie przeoczyć czasu składania PITów. Na szczęście posiadamy do dyspozycji właściwe narzędzia, ażeby zrobić to szybko, bez wychodzenia z budynku. Pit 37 to zwykle wypełniane przez płacących podatki zeznanie roczne.

kobieta rozliczająca podatki online

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Zaprojektowany jest przede wszystkim dla płacących podatki uzyskujących uposażenie z umowy o pracę, z umowy zlecenia, albo dzieło, a również dla emerytów i rencistów. PIT-37 online projektowany jest też dla płatników, jacy zdobywają dochody z tytułu świadczeń przedemerytalnych, również dochodów z racji praw autorskich, oraz różnych praw majątkowych.

Sprawdź tu – więcej zobaczysz w serwisie, który odnajdziesz w tamtym serwisie. To będą inne tego rodzaju wiadomości, zatem niewątpliwie je również przekonasz się za przydatne.

W tym miejscu więcej: informacje o rozliczeniach.

Wybierając ten typ blankietu, podatnik posiada możliwość skorzystania z różnego typu ulg podatkowych. Każde odliczenia i ulgi udowadniane są przez podatnika w załączniku PIT/O. Oprócz tego deklaracje PIT-37 online wypełniają podatnicy rozliczający się sami, wspólnie z współmałżonkiem, lub osoby samotnie wychowujące dzieci. Czas złożenia upływa 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Przed zaczęciem zapełniania zeznania rocznego, podatnik winien sprawdzić, czy ma wszelkie konieczne dane o zdobytych przez siebie przychodach w 2014 roku. Znacznie zmniejszyć ryzyko dokonania błędnego rozliczenia jest możliwość za pomocą bezpłatnego programu do rozrachunku PIT 37 online.

Aplikacja demonstruje w jakim miejscu istnieje pomyłka i bez trudu można go naprawić. Na bazie wcześniej wprowadzonych danych, oprogramowanie samodzielnie wylicza należny podatek. Zobacz to sam:

praca przy podatkach online

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

PIT 37 online wylicza wspólne dochody partnerów. Jest to na ogół korzystne dla podatników. Z takiej postaci rozrachunku można skorzystać wtenczas, kiedy rozliczamy się wraz z współmałżonkiem, lub jako jednostka samotnie wychowująca dziecko.

Trzeba pamiętać, że zarówno podatnik, jak i jego małżonek, muszą być uprawieni do liczenia się przy skorzystaniu blankietu PIT-37. Jeśli któraś z takich postaci może składać jedynie PIT-36, to naturalnie tę deklarację powinni wypełnić mąż i żona.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved