W normalnym życiu, które obfituje w narodziny i śmierć chętniej dostrzegamy to pierwsze. narodziny to radość i dziwne poczucie, że dzieje się dobrze, śmierć natomiast jest procesem bolesnym, przygnębiającym, przypominającym nam o tym, że życie niestety kiedyś dla każdego z nas się skończy. Śmierć przy tym wszystkim jest również intrygująca, pozostawia bowiem furtkę do snucia własnych pytań i wątpliwości, pozwala nam dotknąć czegoś mało realnego, coś na co trudno odnaleźć odpowiedź. A co ze „śmiercią rzeczy”?

Na co dzień nie korzystamy w wyrażenia „śmierć rzeczy”. Bardziej w takim miejscu jest odpowiednie wyrażenie „że coś się zepsuło”.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej porady prawne wrocław i przeczytaj tam nowe frapujące posty. Nie czekaj!

Na popsuty samochód, który już nie pojedzie mówimy grat czy złom. Wszędzie zresztą są dostrzegalne tego typu określenia,przykładowo czy to auto złom Gdańsk czy auto złom Malbork, albo po prostu złomowanie pojazdów świdnica. Rzeczy tak naprawdę nie umierają, bo od „przyjścia” na świat są martwe. Nie zgodzą się jednakże z takim określeniem te osoby, które mają skłonności, żeby przyzwyczaić się do rzeczy. Dlatego umiemy zdrobniale określać nasze auto czy nasz telefon. Co tu się dziwić, dochodzi do tego, iż traktujemy własny samochód jak członka własnej familii. I nawet, gdy oddajemy go już do kasacji odczuwamy smutek, iż ten „członek” rodziny służył nam przez lata, przyzwyczailiśmy się do niego, jednakże już teraz czas się z nim rozstać.

BMW
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnio furorę w sieci spowodowała kampania Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zatytułowana „Smutny Autobus”. Historia jest prosta, nasz smutny autobus to nadający się do zezłomowania środek pojazdu. Mimo tego stara się on tego uniknąć, a oglądając jego historię utożsamiamy się z jego planami. Sprawdź też auto złom tczew. Nowe autobusy w tym filmie są bardzo butne, a nasz autobus taki swojski i przyjemny, choć trochę rozgracony. Film kończy się brutalnie, lecz i w sposób do przewidzenia: autobus zostaje zniszczony.

Spodobał Cię tego typu artykuł? W takim razie przeczytaj jeszcze to, tutaj także są same świetne informacje (https://www.sigma-rachunkowe.pl/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Choć końcówka jest logiczna (zniszczony autobus, ponieważ stanowi zagrożenie dla podróżujących nim dzieci), to jednak twórcy klipu poczynili konkretny błąd: tchnęli w niego życie, dali mu ludzkie cechy, co sprawiło, że większość ludzi go polubiła… A przecież rezultat miał być odwrotny, film miał przestrzec przed jazdą takimi starymi autobusami… Ten film, mimo jawnego błędu jego twórców, ukazał jednak, jak emocjonalnie reagujemy, kiedy dana rzecz zyskuje ludzkie cechy.

Źródło

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved