We współczesnej sytuacji handlu najbardziej fundamentalną regułą jest to, że klient jest panem. Każda działalność gospodarcza, która łamie żelazne prawo wolnego rynku, nie osiągnie sukcesu. Dlatego kilkadziesiąt lat temu zarówno naukowcy, jak i praktycy zaczęli opracowywać badanie marketingowe, które trafnie miało wskazywać na to, czego konsumenci pragną i jakie mają opinie na temat artykułów marki. Wymyślono różne ankiety dla ludzi oraz tzw badania focusowe. Właściciele przedsiębiorstw często udawali się na kontrole do filii marki, by zobaczyć, czy kadrowi zapewniają konsumentom dobre traktowanie.

Ale sprawdzanie jakości obsługi tą metodą nie było miarodajne. Jak można się domyślić, członkowie kardy zaczęli usiłować wypaść jak najlepiej przed szefem. Tak samo było, gdy wizyta szefów w placówce była niespodziewana – tak czy inaczej pracownicy zachowywali się nienaturalnie. Należało dlatego wymyślić nową metodą oceniania tego, czy konsumenci są zadowoleni z obsługi.
market
Autor: Fan of Retail
Źródło: http://www.flickr.com

I objawił się błyskotliwy pomysł: eksperyment typu mystery shopper. Więcej tutaj

Kontrola opiera się na tym, że do danego miejsca idzie wyszkolony badacz, by tam nabyć jakiś towar lub skorzystać z usługi. Najważniejszy jest fakt, iż zatrudnieni nie wiedzą o przybyciu kontrolera. To sprawia, że zachowują się naturalnie, czyli tak jak zazwyczaj. W ten sposób da się sprawdzić, czy członkowie kadry oferują konsumentom dobrą jakość (opinie na nasz temat) obsługi i czy konsumenci wychodzą z placówki usatysfakcjonowani.

Mystery shopper – takim kontrolerem w ukryciu może być każdy. Na popularnych portalach z anonsami o dostępnych posadach można napotkać na oferty zarobkowania właśnie tą drogą. Firmy bardzo chętnie rekrutują, a później dogłębnie szkolą osoby do tego sortu wyzwań.

Zaprezentowana porada jest dla Ciebie przydatna? W takim razie sprawdź dodatkowo inne tego typu posty i przeczytaj więcej wskazówek (contra-odszkodowania.pl/zadoscuczynienie-po-utracie-bliskiej-osoby/).

Rezultaty badań mystery shopper są bardzo cenione przez menagerów – dzięki nim wiedzą, w jakich placówkach przedsiębiorstwa powinno się zwiększyć jakość obsługi klienta.Źródło

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved