Dziesięciolecia rozwoju gospodarki przyczyniły się do tego, że w licznych dziedzinach przemysłu wzrosła też konkurencja i potrzeba jej badania. W dzisiejszych czasach tworzy się nowe podmioty gospodarcze, które odpowiedzialne są za zdobycie wielu istotnych wiadomości i sprzedanie ich firmie konkurencyjnej. Dzięki temu zdobędzie ona wiedzę o tym, jak przeszkodzić danej firmie działanie. Podmiot tego typu to tzw. wywiadownia gospodarcza.

Spotkania biznesowe
Autor: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, które przychodzą do takich wywiadowni pragną kupić bogate w treść raporty handlowe, tyczące tego, jak dana firma pracuje . Dzięki takim informacją można bardzo mocno obniżyć efektywność pracy konkurencji albo też wykorzystać czyjąś wiedzę, która jest praktykowana w innej firmie.

Wywiadownie tego typu znane są od dawna. Sprzedawanie informacji gospodarczych o innych firmach wzrosło w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Jako pierwszy założył tego tupu biuro Eugene–François Vidocq. Człowiek ten sam we wcześniejszych latach zajmował się działalnością przestępczą. W chwili obecnej to czym się zajmuje taka firma tyczy się wielu rozmaitych dziedzin. Przygotowany raport powinien zawierać nie tylko adres i telefon, czy historię oraz zakres usług, ale także informacje o kontrahentach czy technologiach itp. Wartościowe wywiadownie handlowe podejmują wszechstronne działania, które jednak powinny być legalne. Od czasu do czasu niestety dochodzi do sytuacji, że nieuczciwa konkurencja nie wyszukuje jedynie legalnych wiadomości, ale rozpoczyna działać o adwokatem (zobacz więcej informacji) szpiegostwa przedsiębiorczego.

Jeśli nadal fascynuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę (https://szukasz-pracy.pl/) a tu z pewnością zdobędziesz dużo informacji na przedstawiany temat.

Nazwa ta nie bez przyczyny nawiązuje do działań wojskowych, bowiem podobnie jak w siłach zbrojnych zdobywa się za wszelką cenę potrzebne informacje o innych firmach, ich sposobie produkcji i nowych rozwiązaniach technicznych. Wiąże się z tym wiele zagrożeń.

Bogate firmy dają pokaźne sumy na badanie czy np. nie założony jest gdzieś podsłuch itp. Z drugiej strony natomiast znajdują się przedsiębiorstwa, które płacą za podkładanie takich podsłuchów. Trzeba pamiętać, że takiego typu działania są ścigane przez policję i grożą za nie duże kary finansowe.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved