Znane napoje wyskokowe zjawiły się w naszej historii całkiem potem niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e produkowali wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przypomina Arystoteles, ale pewnie to uczeni arabscy VIII wieku n. e. jako pionierzy otrzymali płyn o większej zawartości alkoholu niż ta otrzymywana w drodze fermentacji.

koniecznie sprawdź
Autor: Otard
Źródło: Otard

Do Europy tajna mądrość alchemików arabskich przemieniła w XII wieku za sprawą jadących z wypraw krzyżaków. Spirytus najpierw uważano za lek wydłużający życie i chwytający młodość. Stąd jego nazwa „aqua vitae” co znaczy woda życia. W miarę szybko, bo już w XIV wieku alkohol przestał być medykamentem.

Kiedy szukasz dokładnych danych, nie wahaj się, tylko sprawdź pod linkiem. Znajdziesz na niej wszelkie potrzebne informacje.

Używanie do produkowania, zamiast wina, żyta i jęczmienia umożliwiło produkowanie napoju, który został ogólnie używanym alkoholem. Z biegiem lat wódka zaczęła nabierać charakteru bardzo związanego z surowcem, z którego powstała.

W ten sposób narodziły się tworzone ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim robiony z odmiennych rodzajów zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku zaczęto pędzenie spirytusu z ziemniaków. Później do tworzenia wprowadzano coraz to nowsze twory i technologie, wytwarzając różne rodzaje napojów alkoholowych. Obecnie ciężko sobie wymyślić życie bez kapki napojów wyskokowych, dla aromatu, smaku, dla

Szklanka do whisky
Autor: Lars Sinda
Źródło: http://www.flickr.com

przyjemności. Znacznie więcej Polaków pije dla przyjemności, a są to bez wątpienia piwa z niewielkich browarów, bardzo popularne w niedawnym czasie, a także wina.

Dużo osób także kosztuje whisky czy koniaku. Te trunki dawniej były bardzo drogie i trudno dostępne dla większości,aktualnie też mają swoją cenę, jednak już więcej osób może sobie pozwolić na taki typ napojów alkoholowych.

Jeśli ten artykuł Cię interesuje, to kliknij ten link – odnajdziesz tam użyteczny link (patataj.com/), który na pewno uznasz za ciekawy.

Takie alkohole najlepiej wypić w określonych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np. sprawdź ofertę. Wodmiennym wypadku będzie to całkiem komicznie się prezentować. Wyobraźmy sobie na przykład, że wino potrafimy pić w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Nieco to niedobre, w taki sam sposób należy myśleć o whisky czy koniaku, i w sumie dobrać właściwe naczynia, do wyznaczonego typu alkoholu.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved