Kiedy ma miejsce zmiana organizacyjna w przedsiębiorstwie, to należy się przygotować na wiele przekształceń. Tego typu zmiany aktualnego układu przedsiębiorstwa mogą dotyczyć całości albo jakiejś części. Zmiana zakłada przy tym efekty takich przekształceń. Pojawić się może wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba jej wprowadzenia. Zarządzanie takimi zmianami w organizacji to także umiejętność dopasowania tempa zmian jak i metod, które wprowadza się do ulegających zmianie cały czas zapatrywań pracowników takiego przedsiębiorstwa.

biznes

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

Wiedza odnośnie funkcjonowania organizacji, a także znajomość problematyki zmian pozwala na wyciągnięcie wniosków, odnośnie sposobów realizacji zmian, przez co da się stworzyć model procesu zmian. Robienie modyfikacji w organizacji to o tyle kwestia trudna oraz złożona, iż wymaga od zarządzających nie jedynie wiedzy o tendencjach w otoczeniu oraz zachowaniu pracowników, ale również informacji na temat procedury wprowadzania zmian. Zarządzanie zmianą w organizacji to wiele ważnych etapów. W pierwszym z nich ma miejsce duża destabilizacja, lecz jest ona konieczna, żeby organizacja mogła ulec zmianie. Odmrożenie tego rodzaju wiąże się z tworzeniem niepokoju oraz skupionego wokół niego przekonania, że aktualny stan nie daje spodziewanych rezultatów.

Czy zamieszczony tu tekst wydaje Ci się interesujący? Masz ochotę obejrzeć dużo wiadomości na podobny temat? Więc idź dalej i przeglądnij kolejny wątek.

Po takiej fazie pojawia się etap, w jakim wprowadzane są zaplanowane zmiany. To tak zwany etap przejściowy, kiedy ludziom niezbędne jest wsparcie psychologiczne. Czasami do takiego etapu zatrudnia się firmy, jakie świadczą usługi konsultingowe, przez co możemy lepiej zapanować nad tym okresem . Pracownicy podczas takiego etapu czują niepokój, firma w związku z tym powinna zagwarantować osiągnięcie nowej percepcji, dzięki jakiej prościej możemy zrozumieć i zaakceptować zmianę.

firma

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawia się tutaj mechanizm redefiniowania własnej konstrukcji osobowej, przez co w ostatecznej grupie zaszczepia się nowe wartości, normy jak i zachowania, z nimi pracownicy powinni zacząć się identyfikować. W trzecim i ostatnim etapie utrwala się nowe wzorce działań do czasu, aż będą normą postępowania. Powinna pojawić się pewność, iż nie nastąpi regres do stanu poprzedniego, dlatego też wykorzystywane są wtedy mechanizmy wspierające i wzmacniające.

Po przeglądnięciu naszego wpisu nęci Cię, żeby pozostawić na naszej stronie swoje komentarze o nas (https://dokumentyniszczenie.pl/utylizacja-i-niszczenie-dokumentow)? Nie wahaj się! Nawet najmniejsza ocena jest dla nas istotna.

Tak przeprowadzona zmiana, ma spore szansę powodzenia. Natomiast trzeba pamiętać, iż doświadczenia w tej dziedzinie odgrywa bardzo dużą rolę.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved