Wszelkie unikatowe elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory oraz melodia, jakie firma używa w celu identyfikacji usług rozsądnie jest opatentować. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że nikt nie wykorzysta ich nielegalnie. Co powinniśmy wiedzieć o znakach towarowych a także Urzędzie Patentowym?

Rejestracja znaku towarowego powinna być jedną z pierwszych kwestii, jakie zrobimy po rejestracji przedsiębiorstwa oraz opracowaniu logotypu i innych części systemu identyfikacji wizualnej. Znaki towarowe na opakowaniach, stronie www, w materiałach – są umieszczane niemal wszędzie. Zadbajmy o to, by nikt nie mógł użyć ich bez żadnego prawa. Skoro zdecydowaliśmy się na opracowanie drogiego logotypu, to ochrońmy je należycie. Prawie we wszystkich krajach świata rejestracja znaku towarowego odbywa się w urzędach patentowych . Wystarczy dopełnić kilku formalności, aby opatentować znaki. Zanim to jednak nastąpi należy wiedzieć, iż pojęcie „znak towarowy” określa kilka konkretnycadwokatem (zobacz sprawdź tutaj)eczy. Zaliczamy do nich: zbitek słów pozbawionych szaty graficznej, połączenie słów i grafiki, znaku graficznego i znaku przestrzennego (szczególnie chodzi o znaki towarowe na opakowaniach).

Oczywiście, urzędy patentowe mają wiele wymogów, które muszą spełniać znaki towarowe. Dotyczą one przede wszystkim unikalności, posiadania niezbędnych praw autorskich oraz nienaruszania przez nie praw osobistych. Jakie dodatkowo wymogi należy spełnić? Rzetelna lista znajduje się w necie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę „znak towarowy rejestracja”. Dzięki temuprawo (polecamy strona www)skamy natychmiastowy dostęp do rzetelnych informacji. Podążając ich śladem szybko akcja pt. znak towarowy rejestracja zakończy się sukcesem. Czytaj też .

dokumenty

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com

W jakich okolicznościach rejestracja znaku towarowego może nie zostać sfinalizowana? Nasze prawo jasno określa, że znak towarowy nie może być symbolem państwowym, herbem województw. Dodatkowo nie może przedstawiać on symboli innych państw bądź organizacji międzynarodowych. Nie mogą także wprowadzać w błąd. Na znaku towarowym nie należy umieszczać symboli religijnych, patriotycznych a także kulturowych. Taki zabieg np. mógłby naruszyć czyjeś uczucia religijne. Jeżeli chcemy zarejestrować własne imię i nazwisko jako znak towarowy, najczęściej nie mamy na to żadnych szans.

Powód: powszechnie używane imiona i nazwiska nie zostaną opatentowane. Inaczej może być w przypadku, kiedy posiadamy niepowtarzalne dane, jednak to nie zdarza się zbytnio często. Rejestracja znaku towarowego to podstawa, jeżeli poważnie myślimy o rozwoju własnej firmy. Pamiętajmy o tym, że każde cenione przedsiębiorstwo posiada opatentowany system identyfikacji wizualnej. Więcej na
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved