Szkolenia outdoorowe – jak sama nazwa sugeruje – są zwykle realizowane poza przedsiębiorstwem, zwykle na łonie przyrody. Uczestnicy szkolenia przechodzą zaplanowane dla nich próby sprawnościowe, jakie aktywizują do stałej współpracy z innymi członkami personelu. W jakim celu się je robi i do kogo są adresowane?

Najczęściej tego rodzaju szkolenia organizuje się dla osób, które przepracowały ze sobą pewien czas albo dopiero będą stanowić zespół. Elementarnym celem takich szkoleń jest integracja personelu oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole, a także umiejętności szybkiego zażegnywania nieporozumień. To jednocześnie integracja personelu i zabawa – doszkalaj się. Niektóre szkolenia dla handlowców też mają dość rozrywkowy charakter i na podstawie case studies albo gier strategicznych uczestnicy szkolenia zdobywają i gruntują wiedzę. Czasem się zdarza, że szkolenie jest elementem całego wypadu integracyjnego.

kurs
Autor: Trentino as a Lab
Źródło: http://www.flickr.com

szkolenia (polecamy twórcze rozwiązywanie problemów) outdoorowe cechują się również tym, iż wypełniają je różne zajęcia o walorze rozrywkowym i sportowym, zaplanowane na otwartym powietrzu oraz w obiektach zamkniętych, jakie trochę ożywią program szkolenia czy pozwolą odetchnąć po całym dniu warsztatowym. Zwykle są to wycieczki, spływy kajakowe, rajdy, ogniska czy bardziej spokojne zajęcia dodatkowe jak zabiegi SPA czy kąpiel w basenie. Meetingi typu „wieczór z karaoke” na dobre wychodzą już z mody. trenera (zobacz szkolenie development center) dla handlowców – czytaj o firmie Pasja – coraz rzadziej odbywają się w wynajętych w tym celu pomieszczeniach szkoleniowych, a znacznie częściej w budynkach, w których można nie tylko w idealnych warunkach odbyć szkolenie, ale także skorzystać z innych atrakcji i nawiązać kontakty z ludźmi z branży.

Ważne, by w taki sposób zorganizować kurs, by uczestnicy zgromadzili ogromną porcję wiedzy i pomyślnie przeszli egzamin sprawdzający, a poszczególne bloki ćwiczeń i prezentacji były ze sobą przeplatane i były przygotowane w przystępnej formie. Partia rozrywkowa również jest ważna, ale nie najistotniejsza.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved