Spawacz to osoba, która łączy ze sobą części wykonywane dajmy na to ze stali, żeliwa jak metali różnorakich. Stosuje się do tego elektryczne źródło energii cieplnej. Do najistotniejszych powinności osoby pracującej na tym stanowisku należy zaznajomienie się z częściami konstrukcji oraz przyszykowanie ich do ostatecznego połączenia.

spawanie
Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna głównym zadaniem jest spawanie metalowych konstrukcji i plastikowych komponentów, następnie sprawdzenie jakość wykonanego spawu czy wykonanie dokumentacji, która odnosi się do danej pracy i stanu oprzyrządowania.

Ten, kto zajmuje takie stanowisko musi posiadać przynajmniej wykształcenie zawodowe lub wykształcenie średnie. Najlepiej ukończyć technikum lub liceum zawodowe, można też ukończyć specjalny kurs doszkalający. O możliwości zatrudnienia decyduje to czy posiada się książeczkę spawacza, jak i ważne uprawnienia na choć jedną metodę spawania. Ważną rzeczą jest także posiadanie dobrego stanu zdrowia oraz odpowiedniej kondycji fizycznej.

Tego zawodu nie mogą wykonywać alergicy albo chorzy na astmę, osoby mający wadę oczu czy padaczką. Nie jest to zajęcie dla osób niepełnosprawnych. Pracownik wykonujący ten zawód musi charakteryzować się także dokładnością, samodyscypliną, a także bezproblemową kooperacją z innymi współpracownikami. Spawanie to praca fizyczna i samodzielna. Pracuje się w różnych warunkach oraz miejscach, na przykład silosy, zakłady rzemieślnicze albo też wnętrza statków. Ilość godzin pracy (polecamy promocję na program do liczenia godzin pracy) spawacza jest zależny od miejscu zatrudnienia. W dużych fabrykach praca może się odbywać nawet trzyzmianowo, w mniejszych zakładach praca jest przeważnie na jedną zmianę, w ustalonych godzinach. Sprawdź więcej: czytaj więcej.

przy pracy
Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Osoba pracująca w tym zawodzie rzecz jasna musi nosi specjalne ubranie robocze, chroniące przed uszkodzeniem oczu okulary do spawania, rękawice oraz kombinezon. Podczas wykonywania czynności spawalniczych pracownik oczywiście jest narażony na różnorakie urazy. są to potencjalne poparzenia gorącymi fragmentami metalu, pojawiają się bóle pleców, rąk. Każdy spawacz (praca spawacz w belgii) powinien się stale dokształcać, służą temu szkolenia spawaczy. Dzięki temu usługi spawalnicze są wciąż lepszej jakości i stoją na wyższym poziomie.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved