Korzystanie z nielegalnego oprogramowania w firmie grozi poważnymi konsekwencjami. Za nielegalne oprogramowanie może nam grozić grzywna pieniężna, ograniczenie wolności, oraz także pozbawienie wolności (od trzech miesięcy do pięciu lat). Dodatkowo za nielegalne, pirackie oprogramowanie może grozić też zarekwirowanie wszystkich narzędzi przestępstwa, takich jak kompy, laptopy, płyty główne i tak dalej., a także zapłata zadośćuczynienia.

oprogramowanie

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Jak więc widać kary za nielegalne oprogramowanie w firmie zdołają być faktycznie wysokie. Nielegalne, pirackie oprogramowanie można niezmiernie bezproblemowo zidentyfikować, ponieważ taki typ oprogramowania nie ma wyśmienitej dokumentacji, instrukcji obsługi, jest również znacznie tańszy od oprogramowania oryginalnego (co to jest legitymacja ubezpieczeniowa). Co więcej numer seryjny w wielu przypadkach mieści się na okładce bądź opakowaniu płyty, natomiast na samej płycie nieraz znajduje się kilka rozlicznych aplikacji. Zdecydowanie warto zdobywać prawne oprogramowanie, niż łamać prawo, gdyż jak już przedtem napomknęliśmy sankcje karne, grożące za nielegalne oprogramowanie w firmie, są istotnie znaczne.

Jeśli stworzony tu tekst zajął Cię i pragniesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link referencyjny (https://kwmediator.pl/crn-centrum-restrukturyzacji-naleznosci/kredyty-frankowe/), gdzie jest dużo treści.

Pracodawca

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Pracodawca ma obowiązek zadbać nie tylko o używanie legalnego oprogramowania (jakie konsekwencje ma nielegalne oprogramowanie w firmie). Ponadto chlebodawca ma też mnóstwo innych obowiązków. Wskazane jest chociażby pamiętać o tym, że legitymacja ubezpieczeniowa została zlikwidowana poprzez ZUS, w związku z tym dzisiaj to pracodawca musi miesięcznie dawać pracownikom specjalny druk, który potwierdza to, iż są ubezpieczeni. Druk ten potwierdza, że składki na ubezpieczenie są odprowadzane.

Jeżeli zainteresował Cię omawiany artykuł, to kliknij na odnośnik tu (http://www.traple.pl/2017/09/13/rozporzadzenia-ue-sprawa-wyrobow-medycznych-okres-przejsciowy-materialy-dla-przedsiebiorcow/), jaki zaprowadzi Cię do cennej witryny – ona starannie omawia ten temat.

Prócz składek na ubezpieczenie pracodawca musi odprowadzać także inne rodzaje składek. Pracownicy podlegają też przymusowym ubezpieczeniom emerytalnym, chorobowym, oraz także wypadkowym i rentowym. Takie składki zus pracodawcy są częściowo poprzez niego opłacane, na przykład składka na ubezpieczenie emerytalne wynosi 19,52 procent, z czego 9,76 procent jest opłacane przez pracodawcę – jaka wysokość składki zus pracodawcy obowiązuje. Z kolei składka na ubezpieczenie rentowe wynosi 8 procent, z czego aż 6,5 procent płaci pracodawca.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved