Poligrafia to technika, która zajmuje się procesami wytwarzania druku. Wykorzystuje się ją do robienia książek, broszur albo ulotek. Stosuje się ją też do nadruków na tekstyliach oraz ceramice. Tak wykonywane produkty są później wykorzystywane w procesie reklamowania firmy, dlatego tego typu metody są powszechnie wykorzystywane przez przeróżne firmy, aby zbudować świadomość własnej marki.

Obecnie takie standardowe ulotki nie dają gwarancji reklamowego powodzenia, tak więc przedsiębiorcy muszą prześcigać się w wynajdowaniu pomysłów na nowe gadżety ze znakiem firmowym. Te, które przyciągną uwagę klienta. Bardzo skuteczne są przedmioty używane na co dzień, a są to dajmy na to szklanki, torby materiałowe czy notesy. Dzięki nowym technologiom oraz rozwojowi technik drukarskich jest możliwość, żeby na takie przedmioty nanieść logo firmowe, niezależnie od materiału, z jakiego są zrobione.

Więcej informacji – ulotki szczecin

Drukarnia

Źródło: http://www.sxc.hu

Drukarnie przyjmują obecnie wiele tego typu zleceń. W jaki sposób tworzony jest wyrób poligraficzny? Przebieg jego tworzenia możemy podzielić na dwie fazy. Jedną z nich jest przedprodukcyjna, druga produkcyjna. Faza pierwsza składa się z dwóch części – pierwsza polega na przeprowadzeniu wywiadu z klientem, żeby jak najlepiej dostosować projekt do jego potrzeb, druga natomiast obejmuje wszystkie prace przygotowawcze w drukarni. Duża część zamówień poligraficznych robiona jest na konkretne zamówienie, by najlepiej dopasować gadżety reklamujące do danej firmy. Poligrafia obejmuje różne typy druku. Najbardziej powszechne oraz często stosowane formy to drukowanie wypukłe, drukowanie płaskie oraz drukowanie wgłębione.

Źródło artykułu – poligrafia szczecin

Przy okazji poligrafii warto powiedzieć też o sitodruku. Jest to oddzielna forma drukarska, używa się jej na koszulkach lub materiałowych siatkach na zakupy. Polega na nanoszeniu przez wcześniej przygotowane sito (dodatkowe informacje) farby do druku, jaka przedostaje się przez odkryte oczka siatki. Bardzo istotnym elementem całe produkcji jest zaprojektowanie grafiki ze znakiem firmowym. Jeśli grafika ma być wielokolorowa to w takiej sytuacji trzeba zrobić separację kolorów i w związku z tym do każdego przygotowujemy oddzielne sito.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved