Decyzja o kupnie mieszkania powinna być naprawdę przemyślana. Jest to zdecydowanie inwestycja na długi czas, więc podejmowanie jej pochopnie może przynieść duże konsekwencje. Jeżeli jednak jesteśmy już pewni tego kroku, warto mieć świadomość jakie formalności musimy załatwić.

budynek od dewelopera
Autor: Eduardo
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy odnajdziemy idealne miejsce musimy skrupulatnie sprawdzić, czy wszystko przeprowadzana jest legalnie, a po pierwsze warto się upewnić, czy sprzedający na pewno jest właścicielem. Powinno się sprawdzić wszystkie dostępne dokumenty. Kiedy już upewnimy się, że wszystko jest zgodne z prawem przychodzi czas na negocjacje z właścicielem. Przy okazji można wybrać już ostatecznie kredyt hipoteczny. Wraz ze sprzedającym należy sporządzić przedwstępną umowę, najlepiej zrobić to u notariusza. Następnie opłacany jest zadatek bądź zaliczka dla sprzedającego. Jeżeli do kupna w ostateczności nie dojdzie, zaliczka wróci do osoby, która miała kupić mieszkanie, natomiast w wydatku zadatku, jeśli jedna ze stron umowy się wycofa, zabiera pieniądze, kiedy jednak rezygnuje strona, która wpłacała zadatek, może żądać nawet dwukrotnie większej kwoty. Sprawdź kredyt pod zastaw mieszkania. Mając już umowę początkową możemy złożyć wniosek o kredyt hipoteczny. Trzeba prócz umowy, skompletować wszystkie niezbędne dokumenty. Najczęściej są to m.in. zaświadczenia o zarobkach, wyciąg z konta czy umowa o pracę. Zbiór dokumentów może zmienić się, zależnie od banku. Decyzja zajmuje zazwyczaj kilka tygodni. Gdy dostaniemy pozytywną decyzję, należy udać się do notariusza, gdzie zostanie spisana umowa sprzedaży.

Pragniesz czytać dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj (https://www.urbanski.pl/mieszkania-4-pokojowe) na następnej stronie.

Dodatkowo składamy wniosek o ustanowienie hipoteki. Wraz z aktem notarialnym i ustanowieniem hipoteki jeszcze raz udajemy się do placówki banku.

Po zapoznaniu się z dokumentami będzie można przekazać pieniądze na konto sprzedawcy.

Zajrzyj na następną stronę – tam czeka na Ciebie kompleksowy raport interesującego zagadnienia. Zrobiliśmy go dla Ciebie z chęcią.

Po jakimś czasie sąd musi poinformować nas listem o wpisie do księgi wieczystej. Decyzję również przekazujemy do banku. Uchroni nas to przed dodatkowymi opłatami. O zakupie należy poinformować urząd skarbowy oraz urząd gminy, w celu ustalenia i uiścić podatek od hipoteki oraz podatek od nieruchomości. Po przeprowadzeniu wszystkich tych czynności pozostaje jedynie zameldowanie oraz umowy z firmami, które będą dostarczać nam media. Zobacz kredyt pod zastaw domu.
Wszelkie formalności powiązane z kupnem mieszkania pokazują jak trudne i pracochłonne jest to zadanie. Jednak jest to ważna inwestycja i duży krok w życiu każdej osoby. Dlatego też należy podkreślać, że musi być to decyzja jak najlepiej przemyślana, abyśmy nigdy nie musieli jej żałować. Ta trudna droga, na pewno jest tego warta, a po jej przejściu będziemy mogli odpocząć we własnym mieszkaniu.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved