Najważniejszym celem działań prowadzonych przez komornika jest wyegzekwowanie od dłużnika należności należnych wierzycielowi – są one ściągane z majątku dłużnika. Należy przy tym mieć na uwadze to, iż do obowiązków komornika nie będzie należeć ocena zasadności długu. W kwestii wierzyciela, nie komornika, trzeba określenie, z czego egzekucja będzie odzyskiwana. Wierzyciel musi w takiej sytuacji liczyć się z tym, że otrzyma informację o braku szansy ściągania długu. Co wówczas robić? Jak wyegzekwować dług?

Dług

Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim wierzyciel musi wiedzieć to, że komornik będzie działał na jego polecenie.

Nie jesteś pewien odnośnie tego problemu? Zwyczajnie sprawdź informacje (http://www.asmapoland.com/elementy-pozycjonujace/) dostępne dokładnie tutaj. Wszystko jest dokładnie przedstawione.

Dlatego też trzeba sobie niezwykle dokładnie przemyśleć kwestię sformułowania pisma egzekucyjnego, wypracować dobrą strategię jak ściągnąć dług. Jeśli jako źródło egzekucji pozostanie w nim zaznaczone np. wynagrodzenie dłużnika za pracę, wówczas komornik będzie się zajmował egzekucją w tym dokładnie terenie. Gdyby się miało okazać, że dłużnik nie jest pracownikiem w rozumieniu kodeksu pracy, zleceniodawca zdobędzie informację o niemożliwości wyegzekwowania należności. Im zatem więcej wiadomości na temat stanu posiadania dłużnika posiada wierzyciel, tym lepiej. Ponadto wierzyciel powinien brać udział we wszystkich momentach postępowania egzekucyjnego – dzięki temu będzie wiedział co się stanie i może we właściwej chwili zareagować. Sprawdź co to windykacja długów od osób prywatnych.

Wielokrotnie zdarza się tak, że niemoc komornika będzie wynikała z faktu, iż zadłużony tak naprawdę niczego nie posiada. W takich momentach w rachubę wchodzą dwie opcje: po pierwsze –zdołał przepisać majątek na członka rodziny, po drugie – będzie czerpał przychody z nielegalnych źródeł. Musimy zatem wykonać rozeznanie w tej kwestii.

Windykacja długów

Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com
Gdyby się okazało, że dłużnik czerpie dochody z nie do końca legalnych źródeł, opłaca się go informować, że sprawą tą zajmie się fiskus. Jeżeli natomiast zacznie wychodzić na jaw pierwsza z zaznaczonych wyżej opcji, upominający się o dług(polecamy komornik gliwice) ma prawo do złożenia tzw. skargi pauliańskiej, której rezultatem może być zniwelowanie przepisywania majątku.

Poza tym wierzyciel ma szanse wnieść u komornika wniosek o znalezienie majątku dłużnika. W tej kwestii komornicy okazują się zwykle skuteczniejsi niż w przypadku działań takiego typu prowadzonych na własną rękę, gdyż posiadają dostęp do wielu ułatwiających to narzędzi. Te i pozostałe kwestie są dość zawiłe, bo pojawia się tu jeszcze przykładowo typu jak odzyskać pieniądze od dłużnika. Najlepiej konsultować to ze specjalistami.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved