Umowa forfaitingowa to właśnie kontrakt pośrednictwa w transakcjach kupna i sprzedaży. Mówiąc przystępnie jest to odkupienie przez instytucję (zazwyczaj instytucję bankową lub firmę specjalizującą się w finansach) wierzytelności okresowych, powstałych poprzez realizację porozumienia lub przypieczętowanej przedtem umowy. Czy warto zostać forfaiterem? Jakie korzyści da się z forfaitingu czerpać?

Karty kredytowe
Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Konta bankowe to oferta, którą użytkuje bezsprzecznie znaczna część ludzi, z czego więcej niż 1/2 to ludzie, których depozyty pieniężne są znacznej sumy. Ze względu na to wymieniony wcześniej obrót gospodarczy jest stosunkowo spory i można bez obaw inwestować w przeróżne papiery dłużnicze z racji opisanych umów o konta bankowe. Wzorem tego typu transakcji forfaitingu może być zdarzenie, kiedy bank wystawia poświadczenie jakiemuś przedsiębiorcy, który danemu kontrahentowi przekazuje go jako sposób płatności. Ten, nie mając w planach oczekiwać do terminu wykupu weksla przez instytucję bankową, odstępuje go firmie zajmującej się forfaitingiem w zastępstwie za natychmiastową wypłatę gotówki, która przedstawia wartość tego jak liczne są depozyty na danym wekslu.

Czy zainteresowałyby Cię inne informacje (https://ubezpieczenia-gcu.pl/) na wybrany temat? Namawiamy do przejrzenia kolejnego tekstu. W nim zaznajomisz się z przeróżnymi detalami.

Forfaiting jest tym samym bardzo pożyteczny dla inwestorów trenerom (zobacz witryna internetowa) innych kontrahentów transakcyjnych metodą, bo nie są zmuszeni oczekiwać na otrzymanie zapłaty.

Karty
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba w tym momencie nadmienić o tym, że forfaiting jest pożytkowany, jako forma bezgotówkowej zapłaty, najczęściej w operacjach dotyczących zagranicznych transakcji. To ze względu na fakt, że operacje takie są dużo kosztowniejsze w starciu z operacjami wekslowymi. Stąd natychmiastowe depozyty wierzytelności w instytucji forfaitingowej są opłacalne. Oczywiście firmy parające się forfaitingiem także muszą na tym wzbogacać się, a więc procenty od transakcji wyliczają przeważnie wg większej aniżeli nominalna stopy procentowej. Transakcje tego typu przynoszą wiele korzyści – począwszy od ekspresowego wypłacenia gotówki za zakończony kontrakt, poprzez ograniczenie ryzyka transakcyjnego, transferu czy pieniężnego, a zakończywszy na otrzymaniu szansy na pożyczkę o niezmiennej stopie procentowej.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved