Odbierając nowy samochód mało kto myśli, jak będzie on jeździł za kilkanaście lat. Posiadacze aut nimi jeżdżą, w mniejszym lub większym stopniu dbają o nie, lecz czas tu jest nieubłagany. Przeważnie jeżeli pojazd ma kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, to jego wartość nie będzie wysoka i w pewnym momencie zaczyna się pojawiać problem opłacalności dalszych napraw. Jeśli przydarzy się jakaś poważniejsza awaria, to rzeczywiście należy przemyśleć, czy dalsze dokładanie do auta na sens.

stare auta
Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie jest z różnymi wypadkami i stłuczkami, nawet nieduże uszkodzenia będą kosztowały więcej, niż wynosi wartość samochodu. W takim przypadku są trzy możliwości, można w dalszym ciągu inwestować w pojazd, sprzedać go komuś albo skończyć jego żywot oddając na złom. Czwarte wyjście, wybierane przez niektórych kierowców, czyli zostawienie wraku w odludnym miejscu czy utopienie w jeziorze jest nielegalne i może bardzo zaszkodzić przyrodzie, poza tym legalna kasacja pojazdów w Gdańsku powinna dać właścicielowi nieco pieniędzy.

Niektórzy z kierowców mają trochę obaw przed tego typu wyjściem, uważając że złomowanie samochodów w Poznaniu to jakaś bardzo trudna i wymagająca mnóstwa spraw formalnych operacja. Tymczasem w praktyce zupełnie inaczej to wygląda, całość będzie przebiegać bardzo szybko i sprawnie, rzecz jasna jeżeli się spełni parę warunków. Firmy zajmujące się tego typu usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, głównie będą się zajmować odbiorem złomowanych auta, więc raczej nie ma obaw, jeżeli samochód (serwis) już nie jeździ.

Niesłychanie interesujący tekst, prawda? Jeżeli również tak sądzisz, to wejdź odmienne pomocne informacje, które pochłoną Cię totalnie.

Po prostu na miejsce podjeżdża laweta i pojazd zabiera. Z formalnych spraw na pewno będą potrzebne wszystkie dokumenty samochodu, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Posiadacz samochodu dostaje zaświadczenie, w oparciu o które będzie mógł całkowicie wyrejestrować samochód w urzędzie i na tym kasacja pojazdów na terenie Nowego Sącza się kończy. Z reguły całość będzie trwała kilka godzin, a wszystko będzie się odbywać w pełni legalnie i zgodnie z prawem.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved