Odbierając nowy samochód mało kto myśli, jak będzie on jeździł za kilkanaście lat. Posiadacze aut nimi jeżdżą, w mniejszym lub większym stopniu dbają o nie, lecz czas tu jest nieubłagany. Przeważnie jeżeli pojazd ma kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, to jego wartość nie będzie wysoka i w pewnym momencie zaczyna się pojawiać problem opłacalności dalszych napraw. Jeśli przydarzy się jakaś poważniejsza awaria, to rzeczywiście należy przemyśleć, czy dalsze dokładanie do auta na sens.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie jest z różnymi wypadkami i stłuczkami, nawet nieduże uszkodzenia będą kosztowały więcej, niż wynosi wartość samochodu. W takim przypadku są trzy możliwości, można w dalszym ciągu inwestować w pojazd, sprzedać go komuś albo skończyć jego żywot oddając na złom. Czwarte wyjście, wybierane przez niektórych kierowców, czyli zostawienie wraku w odludnym miejscu czy utopienie w jeziorze jest nielegalne i może bardzo zaszkodzić przyrodzie, poza tym legalna kasacja pojazdów w Gdańsku powinna dać właścicielowi nieco pieniędzy.

Niektórzy z kierowców mają trochę obaw przed tego typu wyjściem, uważając że złomowanie samochodów w Poznaniu to jakaś bardzo trudna i wymagająca mnóstwa spraw formalnych operacja. Tymczasem w praktyce zupełnie inaczej to wygląda, całość będzie przebiegać bardzo szybko i sprawnie, rzecz jasna jeżeli się spełni parę warunków. Firmy zajmujące się tego typu usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, głównie będą się zajmować odbiorem złomowanych auta, więc raczej nie ma obaw, jeżeli samochód (serwis) już nie jeździ.

Po prostu na miejsce podjeżdża laweta i pojazd zabiera. Z formalnych spraw na pewno będą potrzebne wszystkie dokumenty samochodu, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Posiadacz samochodu dostaje zaświadczenie, w oparciu o które będzie mógł całkowicie wyrejestrować samochód w urzędzie i na tym kasacja pojazdów na terenie Nowego Sącza się kończy. Z reguły całość będzie trwała kilka godzin, a wszystko będzie się odbywać w pełni legalnie i zgodnie z prawem.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved