Cukier, woda, a ulubione dodatki starczą, ażeby przygotować domowe lizaczki i zachwycić wszystkich dobrze znanym smakiem. Nieomalże wszystkie dzieci lubią słodkości. Łakocie ze sklepowej półki są jednakże bardzo niezdrowe, bo zawierają dużo konserwantów jak też syntetycznych barwników.

Ażeby ustrzec dzieci przed niezdrową żywnością, a zarazem nasycić ich podniebienia warto samemu przygotować domowe lizaki.

Ten serwis internetowy due diligence posiada ciekawe informacje na omawiany wątek, więc, jeżeli ta problematyka Cię absorbuje, to zobacz to koniecznie.

Dzieci na pewno będą urzeczone, a i nie jeden pełnoletni domownik pokusi się na odrobinę słodyczy.

lizak w papierku
Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo łatwym sposobem na to, żeby zrobić domowe lizaki jest podgrzanie 200 gram cukru w niewielkim garnuszku. Kiedy cukier się roztopi, należy zaczekać aż przeobrazi się w karmel o złoto-brązowej barwie i gęstszej konsystencji. Na blaszce trzeba położyć papier do pieczenia. Nieco przestudzony karmel nakładać łyżeczką na blaszkę tworząc lizaczki. W niezastygniętą jeszcze masę, wtykać patyczki do lizaków. Następnie odstawić, by mogły stwardnieć. Masę możemy przelać również do foremek na ciastka, żeby lizaczki zyskały piękny kształt.

Nieco inny przepis jest alternatywą dla tych, którzy fantazjują o klasycznie słodkich, soczyście owocowych lizakach.

Masz ochotę zapoznać się z następnymi interesującymi postami na zbliżony temat? Bez problemu. Wejdź na hiperłącze do serwisu (http://www.foliograf.pl/litery-przestrzenne-cn3e) i czytaj bez ograniczeń.

Wystarczy przygotować 25 dag cukru, 40 mililitrów wody i 80 mililitrów syropu truskawkowego bądź porzeczkowego. W miejsce soku ze sklepu, można użyć też osobiście wykonanego z cukru, wiśni oraz wody, jest to jednak bardziej pracochłonne. Składniki należy pomieścić w garnku po czym zagotować. Zostawić na ogniu przez blisko 15 minut (temperatura powinna wynosić blisko 140 stopni). Gorącą masę można przelać jednakowo jak w powyższym przepisie na papier do pieczenia oraz wbić patyczki do lizaków. Możesz zobaczyć jak wyglądają różne patyczki wchodząc tutaj Wytwórnia Patyczków do Szaszłyków i Lodów, Fyda Zdzisław.


Kiedy nadchodzą upały, każdy szuka przyjemnego ochłodzenia. Żeby samodzielnie przygotować domowe lizaczki lodowe, starczy przygotować jedynie parę składników. Najbardziej orzeźwiające, są lizaki wodne. Należy zaopatrzyć się w cytrynę, wodę oraz cukier, żeby przygotować lemoniadę. Proporcje zależą od preferencji. Przelać mieszankę do foremek i umieścić w zamrażarce. Kiedy zaczną krzepnąć, wystarczy wsunąć patyczki do lizaków oraz zaczekać aż całkiem się zamrożą. Inny sposób to zamrażanie soku rozrzedzonego niewielką ilością wody.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved