Rekrutacja handlowców w wielu przypadkach zdoła robić nie lada problem i wyzwanie dla rekrutera. Kandydatów na stanowisko handlowca na pewno jest mnogość, aczkolwiek jak odnaleźć znakomitą osobę, jaka sprawdzi się na tym stanowisku?

biznes
Źródło: flickr.com

Bez wątpliwości na samym początku należy się zastanowić nad tym jaki winien być doskonały handlowiec i jakimi cechami powinien się wyróżniać. Osoba ta będzie wyrażać firmę jako jej wizytówka, z pewnością więc musi się odpowiednio prezentować. Winna być to osoba szykowna, schludnie i porządnie ubrana, jednym słowem porządna pod każdym względem. Już na samym początku rozmowy kwalifikacyjnej możesz bezproblemowo się zorientować czy dany kandydat spełnia to wymaganie, czy może jego wizerunek sporo odstaje od oczekiwanego. Co więcej osoba chcąca pracować jako handlowiec na pewno powinna wyróżniać się kilkoma znaczącymi kwestiami. Po pierwsze musi być towarzyska i nie mieć problemów z nawiązywaniem stosownych kontaktów z innymi ludźmi.

rekrutacja pracowników - Kliknij!
Źródło: http://www.randstad.pl/

Mało tego musi mieć należyte umiejętności negocjacyjne, jakie pomogą jej w sprzedaży takich usług, jak usługi hr (–>doradztwo personalne) i pozwolą na uniknięcie męczących dyskusji. Dodatkową ważką rzeczą jest dodatkowo odporność na stres i zręczność radzenia sobie z drażliwymi sytuacjami – niestety należy liczyć się z tym, że nie każdy Klient okaże się miły oraz taktowny. Mile widzianymi cechami są też umiejętność samodzielnego działania i organizowania własnej pracy.

To ledwie parę cech, które powinny wyróżniać dobrego handlowca.

Jeśli omawiany tu artykuł wciągnął Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny, gdzie jest więcej wątków.

Jeżeli Twój kandydat takie ma to istnieją wielkie szanse, iż sprawdzi się w tym zawodzie. Naturalnie Ty, jako rekruter też musisz odpowiednio przygotować się do przewodzenia rekrutacji. Przede wszystkim należy sporządzić określony plan naboru na nowiuteńkie stanowisko, wyłonić profil kandydata a także skonstruować staranny opis stanowiska oraz zwrócić uwagę na kwalifikacje i zręczności kandydatów oraz konkretnie ustalić żądane cechy.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved