Przyrzekasz sobie, że tym razem istotnie weźmiesz się za siebie? Pamiętaj, iż najogromniejszym błędem jest myśl: „zacznę od jutra”. Dlatego już dzisiaj spróbuj wprowadzić w życie długotrwałe zmiany! Jak to zrobić by zmotywować się do działania? Co może nam w tymże pomóc Co nam stoi na przeszkodzie w osiągnięciu celu? Jak się zmotywować?

ćwiczenia
Autor: Gary Bembridge
Źródło: http://www.flickr.com
Podejmując decyzję o wdrożeniu w nasze życie pewnych zmian (na przykład: przejście na zdrową dietę lub rozpoczęcie ćwiczeń) zastanawiamy się kiedy będzie najlepszy na to moment. Nagle na drodze do realizacji wcześniej założonego celu pojawia się bezlik przeszkód. Jaki jest tego powód? Wedle badaczy duży wpływ mają na to geny, dlatego niektórzy z radością biegają prosto z pracy na siłownię, zaś inni wręcz przeciwnie – popołudnia najentuzjastyczniej spędzają na kanapie z pilotem w ręce. Jednakże brak genetycznych zdeterminowań mobilizujących do aktywności fizycznej nie powinien stanowić dla nas wybiegów.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się większą ilość detali na opisywany tu temat, to użyj linku (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne/odszkodowania-dla-przedsiebiorcow) zamieszczonych w tym tekście.

Potrzebujemy jedynie trochę motywacji.

Podług psychologów motywacja jest to stan gotowości do podjęcia wyznaczonych działań w celu osiągnięcia wyczekiwanego celu. Warto podkreślić, że jeśli pragniemy wprowadzić w życie zmiany, dla przykładu zacząć się odchudzać bądź ćwiczyć, potrzebna jest motywacja wewnętrzna, a więc wynikająca z własnych potrzeb. Jeżeli będzie ona pochodziła z zewnątrz i na przykład wypływała z presji ze strony otoczenia, to o wiele trudniej będzie nam wytrwać w postanowieniach.

ćwiczenia fitness
Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zatem zmobilizować się do treningów? Najważniejsze będzie nasze nastawienie i wiara w to, że uda nam się sfinalizować plany. Dlatego już na początku winniśmy wyznaczyć sobie rzeczowe, mierzalne zamiary.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (http://dominikkania.pl/oferta/) w nowe linki. W końcu na pewno odnajdziesz coś ciekawego.

Zamiast bardzo ogólnego „schudnę” określmy konkretne cele, dla przykładu scharakteryzujmy ile centymetrów w pasie pragniemy utracić i w jakim czasie. Jeśli naszym założeniem jest lepsza forma, spróbujmy uplanować, ile kilometrów na bicyklu będziemy w stanie odbyć w przeciągu godziny. Najodpowiedniej wyznaczmy sobie mierzalne, jednakże również realne cele.

Pamiętajmy, że taki projekt powinien mieć charakter długookresowy. Nie oczekujmy natychmiastowych efektów, gdyż z reguły są one nietrwałe. Pewnym z najsilniejszych motywacji do przemian jest zmiana pracy, bowiem wytrąca nas z utartego tempa życia. Utrzymanie motywacji na wysokim poziomie nie jest łatwe. Przeto przez cały czas trzeba wizualizować sobie cel, a również zadbać o dodatkową mobilizację.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved