Każda firma chcąca poszerzyć zespół pracowników stoi przed problemem ich wyszukania. Mimo że teoretycznie bezrobocie bez przerwy będzie się utrzymywać na wysokim poziomie, to niestety często trzeba będzie ludzi szukać długo, zwłaszcza jeżeli potrzebować się będzie wysokiej klasy specjalistów.

wejdź i sprawdź
Już samo szukanie pracowników dla wielu właścicieli może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza w mniejszych firmach, bo w większości przypadków będą się tym zajmowali sami właściciele albo kierownicy działów. Po opublikowaniu ogłoszeń w prasie i serwisach internetowych przychodzi na nie sporo odpowiedzi, i pierwszym etapem będzie ich wstępna selekcja.

Ocenia się, że blisko połowa nadesłanych zgłoszeń zupełnie nie odpowiada wymaganiom pracodawców, ale niestety trzeba poświęcić czas na ich przeczytanie. W niektórych przypadkach, kiedy nie ma ściśle sprecyzowanych wymagań da się nieco złagodzić kryteria i dać szansę także innym kandydatom. Jeśli natomiast przeprowadzana będzie rekrutacja specjalistów na wyższe stanowisko, to w takich przypadkach niektórych oczekiwań nie można zredukować.

Po wstępnej selekcji kandydatów nadchodzi następny etap, czyli przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z nimi. Trzeba sobie wtedy zaplanować trochę czasu na spotkania, jeśli chętnych będzie większa ilość to etap ten potrwać nawet może parę tygodni. W dużych firmach rekrutacja personelu często ma kilka etapów, pierwsze z nich zweryfikują doświadczenie i wiedzę kandydata z tym co wpisał do swojej aplikacji, a dodatkowo pozwolą na ocenę umiejętności językowych, a na kolejnych ustala się z decyzyjnymi osobami wszystkie warunki zatrudnienia.

Sporo firm (zobacz konsolidacja kredytów firmowych) ma swoje własne działy HR, wtedy pierwsze etapy selekcji będą wykonywać ich pracownicy, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i doświadczeniu dużo skuteczniej będzie dzięki temu znaleźć odpowiednich kandydatów. Coraz częściej również może się zdarzyć, że firmy przekazują znalezienie odpowiedniego kandydata doradcom personalnym, zwłaszcza może to dotyczyć szukania osób na stanowiska (Rozglądasz się za ciekawą pracą? Rzuć okiem na oferty: praca telekomunikacja poznań work service) kierownicze.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved