Jeśli ktoś będzie prowadził swoją firmę to prędzej czy później stanie przed problemem zatrudnienia nowych ludzi. Większość właścicieli firm poszukuje ich na własną rękę, co czasami jest nieco kłopotliwe i zajmuje sporo czasu.

outsourcing HR-u
Po umieszczeniu ogłoszeń w prasie albo internecie z reguły otrzyma się pewną ilość zgłoszeń kandydatów. Wiele z nich wcale nie będzie spełniała wymagań, ale niestety i tak wszystkie je będzie trzeba chociaż krótko przejrzeć i wybrać te, które przesłały pasujące osoby. Następnym etapem są rozmowy kwalifikacyjne, na nie należy zarezerwować kilka tygodni, zwłaszcza jeżeli będzie większa ilość odpowiednich kandydatów. Przeważnie po tym etapie zostanie paru najlepszych chętnych, pośród których w kolejnych etapach wybiera się ostatecznie. Taki schemat zatrudniania będzie najczęściej spotykany ale nie jedyny, przykładowo rekrutacja do call center przeprowadzana przez jakąś firmę doradczą będzie wyglądał całkowicie odmiennie, tak samo jak szukanie kandydatów o unikalnych umiejętnościach (rekrutacja do call center).

Pracownikom, których się zatrudnia trzeba co miesiąc wypłacać wynagrodzenia, liczyć urlopy, chorobowe i resztę świadczeń. Jeśli będzie ich większa ilość to może być niezbędne zatrudnienie kogoś jedynie do tego. Innym sposobem może być zlecenie obsługi kadrowej do zewnętrznej firmy – i w takim przypadku całością rozliczeń z zatrudnionymi i prowadzeniem ich ewidencji zajmować się będą pracownicy takiej firmy.

ludzie na tle kontynentów
Źródło: flickr.com
Outsourcing hr jest coraz częściej wykorzystywany, nawet wśród mniejszych firm zauważyć się da coraz większe zainteresowanie tego typu usługami.

Chcesz poznać coś podobnie użytecznego? Super, ta strona www (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/tlumacz-przysiegly-u-notariusza-kiedy-jest-niezbedny/) z pewnością będzie dla Ciebie użyteczna, gdyż znajdziesz na niej wiele podobnych informacji.

Jedną z największych zalet przeniesienia kadr na zewnątrz jest brak potrzeby utrzymywania działu kadrowego i przeważnie redukcja kosztów z tym związanych. Nie ma co ukrywać, zapłacenie jednej faktury raz w miesiącu jest znacznie wygodniejsze niż zatrudnianie kilku osób do obsługi pozostałej załogi. Należy się więc spodziewać, że usługi tego typu będą coraz bardziej popularne wśród właścicieli firm, zwłaszcza że ceny za nie systematycznie spadają.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved