Stabilna oraz pewna praca jest wartością niezwykle istotną dla człowieka, gdyż pozwala mu spokojnie żyć i spełniać swoje potrzeby. Każda osoba zmierza do tego, aby uzyskać jak najlepsze możliwości zatrudnienia. W niektórych sytuacjach nie bywają one gwarancją, że zawsze będzie się zarabiać równie dobrze, bo pracownik może otrzymać wypowiedzenie zmieniające.

Jak wygląda wypowiedzenie zmieniające? Na serwisie kancelarii kwestie prawne zapraszamy na zawodowe wykonuje się w oparciu o umowę o pracę, która wyznacza ilość przepracowanych godzin, jak też wysokość poborów, zakres obowiązków oraz pozostałe okoliczności pracy. Czasami może dojść do sytuacji, kiedy właściciel firmy nie ma możliwości dłużej zatrudniać pracownika według ustalonych warunków pracy.
w kancelarii prawnej
Autor: Charles Kremenak
Źródło: http://www.flickr.com

W takich przypadkach szef daje zatrudnionej osobie wypowiedzenie zmieniające warunki pracy i jeżeli pracownik decyduje się je zaakceptować, po okresie wypowiedzenia rozpoczyna pracę na nowo ustalonych warunkach. Nie muszą się one łączyć z obniżeniem pensji, pracodawca może zechcieć zmienić chociażby lokalizację wykonywania obowiązków. Nie zawsze pracownik chce podjąć pracę na świeżych warunkach.

Co dzieje się, jeśli pracodawca daje wypowiedzenie zmieniające?

W wypadku, kiedy pracodawca daje wypowiedzenie tego typu, trzeba właściwie przeanalizować, czy oferta będzie opłacalna dla pracownika. Nierzadko warunki finansowe poważnie zmieniają się, jeśli otrzymuje się wypowiedzenie (zobacz składka na fundusz pracy) zmieniające a odprawa nie należy się w każdym przypadku. Kiedy ma się wątpliwości powiązane z wręczonym wypowiedzeniem albo nie jest się pewnym, czy pracodawca ma prawo (zobacz – adwokat prawo rodzinne) tak postąpić, trzeba porozmawiać z radcą prawnym.

Radca prawny odpowie na wszystkie pytania związane z kwestiami kodeksu pracy

W sytuacji, jeżeli boryka się z jakąś trudną sprawą związaną z prawem pracy, warto odwiedzić kancelarię radcy prawnego. Specjalista bez wątpienia odpowie na wszelkie pytania i rozwieje nasuwające się wątpliwości – kancelaria prawnicza w Krakowie. Taka wizyta na pewno okaże się nieodzowna w wypadku osób, które otrzymają od pracodawcy wypowiedzenie zmieniające, a nie chcą go przyjmować i nie mają pojęcia, co mogą w takiej sytuacji zrobić. Radca prawny specjalizuje się między innymi w reprezentowaniu podmiotów gospodarczych i osób fizycznych w rozprawach sądowych.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved