Z pewnością należałoby wiedzieć kto zdoła dostać urlop okolicznościowy oraz kiedy on przypada. Urlop okolicznościowy to dane poprzez pracodawcę zwolnienie z powodu pewnych nietypowych, wyjątkowych okoliczności, jakie uniemożliwiają pracownikowi pracę w danym czasie. W zależności od rodzaju okoliczności, pracownikowi przysługuje określony czas urlopu okolicznościowe. Na przykład w sytuacji ślubu pracownika, śmierci małżonka, dziecka, ojca czy matki, i także ojczyma oraz macochy pracownikowi przysługuje 2 dni urlopu okolicznościowego.

podatki

Źródło: pixabay.com

Dodatkowo urlop okolicznościowy zdoła otrzymać również pracownik, który jest krwiodawcą oraz oddaje krew w terminie oznaczonym poprzez stację krwiodawstwa, pracownik jaki funkcjonuje w ochotniczej straży pożarnej oraz uczestniczy w koniecznych działaniach ratowniczych, a także pracownik, który działa jako ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Urlop okolicznościowy zdobywa się też do przeprowadzenia niezbędnych badań bądź szczepień połączonych z chorobami zakaźnymi, gruźlicą czy chorobami wenerycznymi. Istnieje jeszcze mnóstwo sytuacji, w jakich pracownikowi (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-czy-kompetencje-miekkie-sa-kluczem-do-sukcesu) przysługuje urlop okolicznościowy (czytaj więcej). Jeśli więc z jakiejś przyczyny nie możemy przyjść do pracy, musimy dowiedzieć się czy konkretna sprawa nie przystępuje pod urlop okolicznościowy. Skala podatkowa to pewny wzór, na podwalinie którego obliczana jest wysokość podatku płaconego za dochód, jaki w danym roku otrzymują podatnicy. W Polsce skala podatkowa jest zapisana w ustawie o podatku dochodowym od jednostek fizycznych, konkretniej w art.27 ust.1.

przepisy prawne

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Płacenie podatku jest obowiązkiem wszelkiego podatnika, który zdobywa dochody z różnych zarejestrowanych źródeł, takich jak na przykład własna działalność gospodarcza, umowa o pracę, umowa zlecenia, renta, stypendium, i także przychody z giełdy czy papierów wartościowych. Powinno się pamiętać, że nie uregulowanie opłat w terminie może wywołać odsetki za zwłokę. Tyczy się to nie jedynie podatku, ale także wielu innych zobowiązań płatniczych. Warto zapewne pamiętać o ostatecznym czasie ich regulowania.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved