Typów stali i ich zastosowań jest naprawdę wiele, poczynając od zwyczajnej konstrukcyjnej do stali służącej bardziej wyrafinowanym zastosowaniom, przykładowo we wzornictwie, produkcji garnków lub jako estetyczna instalacja do łazienki. Można też ze stali nierdzewnej wykonywać szafki lub kasetki.

nożyce do metalu

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-media.pl
Wziętość tego rodzaju stali wynika z jej unikalnych właściwości. Dzięki towarzystwu chromu nie wymaga ta stal nadzwyczajnych metod zabezpieczenia (www.afg.poznan.pl/oferta/klapy-dymowe/7) przeciw korozji. W towarzystwie tlenu ewentualne skazy ulegają samo naprawieniu.

Z tej przyczyny stal nierdzewna jest zazwyczaj używana tam, gdzie stalowe części mogą mieć częsty kontakt z wilgocią. Najczęściej elementy te muszą estetycznie wyglądać. By osiągnąć pożądany rezultat możemy powierzyć szlifowanie stali. Detale podane takiemu procesowi będą mieć elegancki matowy wygląd. Tego typu zabiegi stosuje się wszędzie tam gdzie (witryna w tym temacie) elementy stalowe muszą pasować do reszty wyposażenia, na przykład w nowoczesnych wnętrzach gdzie do ozdób wykorzystywane jest aluminium razem ze stalą nierdzewną więc potrzebne jest dostosowanie wyglądu.

Samo szlifowanie stali nierdzewnej jednak jest to działanie które jest tylko sposobem na wykończenie, wcześniej potrzeba różne fragmenty ze sobą połaczyć a także dobrać do siebie. Jeżeli konieczne jest by przebieg ciecia stali w jak najmniejszym stopniu wpływał na początkowe własności surowca, polecam wybranie najnowocześniejszej metody wykorzystującej wodę. Ciecie strumieniem wody (nie wyłącznie stali lecz też innych materiałów) nie powoduje zmiany ich cech na przykład poprzez działanie gorąca bądź dalszych czynników (kwasów itd. Co więcej cięcie laserem jest sposobem ekologicznym, gdyż nie wysyła szkodliwych związków do powietrza. Poza tym można stosować obieg zamknięty wody przez co ciecie wodą staje się jeszcze w wyższym stopniu ekologiczne.

konstrukcja stalowa

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujemy precyzyjnie przeciąć nawet bardzo twarde materiały (jak na przykład bazalt) cięcie strumieniem wody będzie doskonałym wyjściem. Woda pod bardzo dużym ciśnieniem jest na pewno bardziej skuteczna i precyzyjna niż nawet najtwardsze ostrza diamentowe a nawet laserowe.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved