Wizyta komornika bezsprzecznie wielu osobom nie kojarzy się nadto dobrze. I nie ma się co dziwić, bo komornik sądowy jest osobą, jaka zajmuje się rozstrzyganiem roszczeń cywilnych związanych z przymusem egzekucyjnym. Komornik trudni się więc egzekwowaniem opłat od różnorodnych dłużników.

Naturalnie fach komornika jest ogromnie odpowiedzialny, ponieważ komornik również podlega pewnym regułom i regulacjom. Przykładowo po odebraniu należności od dłużnika komornik ma zadanie dostarczyć je w ciągu czterech dni osobie, jaka jest do tej należności upoważniona. Jeśli tego nie poczyni w takim razie musi uiścić odsetki za zwłokę.

Oczywiście komornik realizuje dodatkowo mnóstwo innych ważkich zadań, o których możesz przeczytać na przykład w Necie po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej frazy komornik Nowogard licytacje. Między innymi uzyskuje on również spis inwentarza, co więcej na polecenie prokuratora albo też sądu realizuje protokół stanu faktycznego przed ogłoszeniem orzeczenia albo też przed zapoczątkowaniem procesu w sądzie.

Kalkulator, dokumenty i okulary
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

A kto zdoła wykonywać pracę w zawodzie komornika? Jako komornik Goleniów zdołają wykonywać pracę osoby, które zakończyły 26 lat, posiadają nadanie obywatelstwa polskiego polskie, mają wspaniałą opinie, na dodatek osoby takie nie mogą być podejrzane bądź również karane za jakieś wykroczenie. Komornikiem zdoła zostać również ktoś, kto odbył aplikację komorniczą oraz zdał stosowny egzamin, bo do pracy komornika konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Mało tego osoba, która chce pracować na stanowisku komornika musi też przez przynajmniej 2 lata wykonywać pracę jako asesor komorniczy. Co więcej osoba taka musi znamionować się dobrym stanem zdrowia, który nie będziesz przeszkadzał jej w sprawowaniu swoich obowiązków profesjonalnych. Oczywiście to tylko kilka regulacji dotyczących zawodu komornika, wskazane jest jednak precyzyjnie poznać się z pozostałymi warunkami, jakie musi spełniać osoba, jaka chce wykonywać pracę w roli komornika sądowego.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved