Jeżeli jesteś bezrobotną panią w średnim wieku, możesz mieć problem ze znalezieniem stałej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo niekorzystny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że absolwenci także nie znajdują stałej pracy, to osoby starsze borykają się z tym samym problemem, chociaż posiadają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Katarzyna Kowalska aktualnie przebywa w Leśnej. Właśnie skończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po dwudziestu latach pracy w jednej firmie została zwolniona. Mimo dużego doświadczenia bezrobotna kobieta ma trudności ze znalezieniem stałej pracy. Mimo że skończyła historię na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs (operator pompy do betonu kurs) prawa jazdy. Przez siedem lat poznawała język angielskie w stopniu średnio zaawansowanym.
uczniowie podczas pracy w grupie
Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż pani Kowalska chciała odnaleźć dobrą pracę w zawodzie, okazało się, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Ponad to wiek bohaterki działa na jej szkodę.

Wykonasz krok do przodu, jeżeli obejrzysz, co ma praktyczna oferta (http://www.andragog.edu.pl/index.php/kierunki-studiow/9-kierunki/45-oligofrenopedagogika-i-edukacja-integracyjna-w-ogolnodostepnych-placowkach-oswiatowych). Przekonaj się, że faktycznie dane na niej zawarte są przydatne.

Na rynku pracy pasuje niepokojąca tendencja do dyskryminowania bezrobotnych osób w średnim wieku. Natomiast wyjątkowo trudno jest pozyskać potrzebną pomoc od Urzędu Pracy.
Aktualnie w Polsce jest bardzo wiele ludzi w tego rodzaju uciążliwej sytuacji. (News – oferty pracy pielęgniarka)
Chociaż Urzędy Pracy proponują od czasu do czasu dodatkowe szkolenia dla osób bezrobotnych, ale nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zasobności gminy, która finansuje dany urząd pracy oraz w jaki sposób dany urząd rozporządza tymi funduszami.

Nową szansą dla osób długotrwale bezrobotnych są także specjalne programy finansowane przez Unię Europejską. Warto z nich skorzystać, ale trzeba mieć świadomość, gdzie ich szukać. Współczesny rynek pracy jest niezwykle zmienny, toteż trzeba być otwartym i w razie utraty pracy sprawnie działać i być gotowym na przebranżowienie się. W tym celu należy podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. Tym sposobem, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: praca recepcjonistka, będzie mogła bez problemu odpowiedzieć na ofertę.
Poszukiwanie pracy wymaga również więcej wysiłku niż się wydaje. Nie wystarczy codziennie rano przeglądać strony internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: praca Rybnik. Trzeba poszukiwać ogłoszeń także poza swoim powiatem.
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved