Wielu ludzi – zwłaszcza znajdujących się przed możliwością zatrudnienia w takiej formie – myśli, czym jest kontrakt menedżerski. To oczywiście wyjątkowo osobliwy sposób przyjmowania na stanowisko pracownicze, głównie z tego względu, iż jest nieunormowany przez prawo.

Rozpocznijmy od podstaw. Sam kontrakt jest rodzajem umowy, zawieranej między dwiema stronami. Osoba, do której należy konkretna działalność gospodarcza decyduje się na zatrudnienie oraz płacenie pensji zainteresowanemu, który to stanowisko chce przyjąć. Oświadczenie woli 2 stron musi być zgodne, by umowa mogła zostać zawarta i wypełniana. Zatrudniony musi wiedzieć, iż za wszelkie popełniane przez niego błędy w związku z kierowaniem określonym zakładem lub przedsiębiorstwem będzie musiał wziąć pełną odpowiedzialność. Może nawet odpowiadać całym swym majątkiem, przyjmując taką funkcję. Każdy kontrakt powinna zawierać konkretne punkty, które należy rzetelnie prześledzić oraz odnieść się do tych, co do których posiadamy jakiekolwiek wątpliwości. Na pierwszym miejscu znajdują się rzecz jasna obowiązki przyszłego menedżera, który powinien wiedzieć, co będzie zaliczać się do jego zadań oraz z czego będzie rozliczany. Istotne są też uprawnienia oraz wspomniany wcześniej zakres odpowiedzialności. Tutaj należy ustalić, w jakiej formie menedżer będzie odpowiadać za czyny, których popełniać nie powinien.

Zaintrygował Cię ten tekst? Kliknij w podany link i pod nim umieszczona jest moja strona internetowa (http://www.adwokatjurendt.pl/) z następnymi treściami na ten temat.

Poza tym warto jest mieć na uwadze świadczenia dodatkowe, które będą przysługiwać po zawarciu umowy oraz klauzule dotyczące poufności. Współcześnie domaga się ich większa część firm funkcjonujących na rynku, szczególnie na tym poziomie zatrudnienia, dlatego nie bądźmy zdziwieni. Na koniec trzeba jeszcze dopowiedzieć o zakazie konkurencji, a więc posiadania działalności, jaka byłaby konkurencyjna wobec zleceniodawcy, który nas zatrudnia. To kompletnie niedopuszczalne, zatem zawsze przestrzegajmy niniejszego przepisu, jeżeli możemy otrzymać kontrakt menedżerski. Szczegółowe informacje na .

Teraz już masz orientację, z czym związane jest przyjęcie kontraktu menedżerskiego. Skontroluj skrupulatnie warunki umowy, nim zdecydujesz się na jej podpisanie, aby później nie żałować swoich wyborów, tylko cieszyć się nadchodzącymi wyzwaniami oraz obowiązkami, które czekają w zatrudniającej cię firmie. prawo-cywilne (kliknij tutaj)

Źródło: kancelariaprawnajr.pl
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved