Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednak nie musi stosować kasy, kiedy jego roczne obroty są niższe niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych przedsiębiorców, którzy działalność prowadzili przez pełny rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.

kasjerka przy kasie
Autor: kleuske
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy kasa fiskalna będzie niezbędna od 2015 roku? Nawet wtedy, gdy rezerwowano lub kupowano bilety, nawet przelewem, co wcześniej zwalniało z obowiązku. Dodatkowo kasę muszą posiadać osoby, które każde zlecenie zawierają na fakturach, bez względu na ich ilość. Bez zmian kasę koniecznie muszą posiadać przede wszystkim firmy sprzedające wszystkie nośniki danych, perfumy, sprzęt radiowy i telewizyjny, przeróżne części do pojazdów czy oferujące usługi kosmetyczne bądź fryzjerskie. Dostępna jest również ulga na zakup kasy. Kto może z niej korzystać? Jeśli firma przeprowadza wszystko w wyznaczonych terminach, skrupulatnie spisują sumy podatku, mogą otrzymać ulgę na zakup kasy.

Jeżeli uważasz, że prezentowana problematyka jest zajmująca, wejdź na ten link, w najnowszej ofercie również przeczytasz coś wartego uwagi.

Należy wiedzieć, że można odliczyć od podatku aż 90 procent ceny, jednakże nie może to być kwota przewyższająca 700 zł. Przedsiębiorca ma oczywiście również możliwość innych ulg, np. możliwe jest odliczenie składek ZUS. Zatrzymajmy się jednak na kasach fiskalnych. Jakie wymagania trzeba spełnić? Podatnik musi mieć wszystkie dokumenty, które mogą potwierdzić pełną zapłatę za kasę fiskalną.

To super, że chcesz zdobyć więcej informacji na to zagadnienie. Wtedy przejdź do treści (http://adwokat-jurendt.pl/), a dowiesz się różnych wiadomości i uzyskasz wiedzę na bardzo dużo tematów.

W dodatku jeszcze przed tym, kiedy rozpocznie się tworzenie spisu, należy zgłosić do Urzędu Skarbowego, gdzie będą użytkowane i jaka jest ich liczba. Ulga nie posiada konkretnej daty granicznej, dla której trzeba ją wykorzystać.

kasa
Co natomiast w przypadku osób zwolnionych z VAT. Jeżeli nie jesteśmy zwolnieni należy zaznaczyć ulgę podczas wypełniania deklaracji VAT. Kiedy jednak tego nie przeprowadzamy, czy posiadamy szansę na ulgę na kasę fiskalną? Tak, jest to możliwe. Tak jak podmiot rozliczający VAT, musi wykonywać ewidencje obrotów w wyznaczonych terminach, wówczas ulga jest możliwa, zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Wcześniej przedsiębiorca jest zobowiązany złożyć wniosek, który powinien zawierać następujące dane: adres, nazwisko i imię, NIP, wszystkie dokumenty, które potwierdzą sumę zakupu nabytych kas fiskalnych, dane osób, które serwisuje omawiane urządzenia, wszelkie dane potrzebne do wykonania przelewu bankowego, czyli przede wszystkim numer konta. Jeżeli zależy nam na dostaniu ulgi i zwróceniu kosztów, warto skrupulatnie przestrzegać wszelkich terminów. Wówczas z pewnością nasz wniosek nie będzie odrzucony. Więcej na .
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved