Program lojalnościowy musi być zróżnicowany

Teraz istnieje sporo sklepów, w których ludzie mogą wykonać sprawunki, a to spowoduje, że trzeba mieć zawsze konkurencyjne kwoty a do tego, warto udowodnić klientowi, że jest dla nas ważny. Z tego właśnie powodu dużo znaczniejszym powodzeniem radują się systemy lojalnościowe, które w wielu marketach oferowane są kontrahentom.

systemy lojalnościowe
Źródło: www.spiceupyourblog.com

Przeważnie polegają one na tym, że klient otrzymuje odpowiednią kartę i kiedy zrobi sprawunki będą na nią przelane punkty w zależności od tego, jak wiele za te zakupy zapłacił. Taki system lojalnościowy spowoduje, że kontrahent częściej wchodzi do danego sklepu, ponieważ zaznaczy, że to co wyda na zakupy, zwróci mu się choć w części, w postaci punktów, które będzie mógł wykorzystać podczas kolejnych sprawunków. To właśnie spowoduje, że będzie mniej skłonny do szukania okazji w kolejnych marketach i częściej pozostaje przy jednym z nich.

Marketing relacji będzie korzystnym rozwiązaniemIm lepiej trafi się w potrzeby kontrahenta, który jest przecież indywidualną jednostką, tym znaczniejsza będzie szansa, że będzie do nas wracał. Dlatego ostatnimi czasy tak dużą popularnością cieszy się marketing (sprawdź przykłady) relacji (artykuł o marketingu relacji). Opiera się on głównie na poznaniu opinii i oczekiwań kontrahenta, a następnie na takim dopasowywaniu promocji, żeby miał szansę on odnaleźć coś dla siebie. Co więcej taki marketing często wsłucha się również w to co mówią kontrahenci, a to sprawia, że właściciele dokładniej orientują się w tym, co należy w sklepie zmienić. Więcej na

Karta lojalnościowa
Autor: Pure Metal Cards
Źródło: http://www.flickr.com

Należy dbać o kontrahenta

Im lepiej będziemy troszczyć się o kontrahenta, im częściej będziemy mu udowadniać, że jego potrzeby będą dla nas ważne, tym większa będzie szansa, że nierzadko sprawunki będzie on dopełniał u nas. Dlatego tak ważne okazują się być wszystkie działania, które mają na celu nie tylko przyciągniecie nowego klienta, lecz również jego późniejsze utrzymanie przy sobie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved