Marketing sportowy polega na wykorzystywaniu narzędzi marketingowych do promocji produktów lub usług powiązanych ze sportem. Mogą to być np. ubrania, sprzęt sportowy, kluby itp. Gdzie jeszcze możemy się z nim spotkać? Taki marketing często stosowany jest także w przypadku produktów, które nie są bezpośrednio związane ze sportem, jednak umacnia świadomość odbiorców o powiązaniach między reklamowanym produktem a konkretną dyscypliną sportu. Przykładem takiego zastosowania marketingu sportowego może być wsparcie klubu piłkarskiego przez browar.

praca przy komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, wizerunek sportowców jest obecnie często wykorzystywany także w reklamach produktów, które nie mają w ogóle związku ze sportem, jednak ze względu na sławę sportowca, czy też całej drużyny cieszą się dużą oglądalnością, a co za tym idzie gwarantują wysoką efektywność. Obecnie z marketingiem sportowym mamy do czynienia już nie tylko na stadionach czy oglądając telewizję. Ze względu na rozwój social media, marketing sportowy jest coraz bardziej widoczny w sieci – przyjmuje postać social media marketingu, który spotkać można na portalach takich jak Facebook, Twiiter, Instagram i Snapchat, a także na blogach. Gwiazdy sportu umieszczają na swoich profilach zdjęcia, na których dostrzec można chociażby logo sponsora. Na blogach publikują opłacone posty, w których przedstawiają zalety produktów bądź po prostu reklamują go za pomocą fotografii dołączonych do postów.

Często marketing ma formę zabawy oraz integracji z odbiorcami. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że sport to poważny biznes, a co za tym idzie marketing sportowy związany jest z działaniami ekspertów, które mają na celu generować ogromne zyski. Znane nazwiska, wszechobecna moda na uprawianie sportu i różnorodne formy promocji sprawiają, iż chętnie nabywamy promowane produkty. Łatwość ich dostępu za pomocą internetu decyduje niekiedy o tym, że nasze zakupy nie zawsze okazują się przemyślane. Marketing (zobacz doradztwo marketingowe) sportowy niekoniecznie powiązany jest ze zdrowiem i aktywnością fizyczną, a mimo to potrafi na nas silnie oddziaływać ze względu na na na przykład autorytet sportowca. Wystarczy, że spojrzymy na tę kwestię od strony kibica i przepis na sukces reklamy wydaje się prosty.

praca przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem marketing może mieć na nas dobry wpływ, na przykład zachęcić do zdrowszego trybu życia, jednak jeśli w jego skutku dokonamy zakupów, których później żałujemy pamiętajmy, że możemy skorzystać z prawa na zwrot towaru bez podania przyczyny (więcej szczegółów na ten temat), oczywiście gdy produkt ten nie był używany. Ponadto robiąc zakupy w internecie, warto pamiętać także o bezpieczeństwie. Hakerzy mogą wykorzystać np.

Omawiany tekst Ci się podoba? Zatem odszukaj serwis (https://wgnpoznan.pl/agenci-nieruchomosci-poznan/), który posiada zbliżone informacje na omawiany temat – one również będą wciągające.

Chrome hasła, które zapisują się automatycznie. Możemy jednak to zmienić odpowiednią konfigurują przeglądarki, w taki sposób, by Chrome hasła były zapisywane w przeglądarce tylko w przypadku wyrażenia na to każdorazowo zgody (więcej szczegółów na ten temat). Możemy tak ustawić przeglądarkę, aby nigdy nie zapisywała nazwy użytkownika ani hasła dostępu na tej stronie, co zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas zakupów w internecie.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved