Czym kierować się przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Aktualnymi trendami, sugestiom rodziców, śledząc zapotrzebowania rynku pracy? Już dawno przekonaliśmy się, że nie ma gotowej recepty na gwarancję sukcesu. Zawody, które jeszcze niedawno były pożądane przez pracodawców (marketing i zarządzanie), teraz nie są już tak rozchwytywane. Jednym słowem: loteria.

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-ile-zarabia-gornik-w-polsce-i-czym-sie-zajmuje) sprawia, iż część osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas branży. Czy przebranżowienie może być gwarancją dostania nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zdecydujemy się na ten krok nie będzie mieszkańcom Sochaczewa groźna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów stojąca w kolejce do Urzędu Pracy. Zanim wybierzemy nowy zawód, należy wcześniej zaznajomić się z zapotrzebowaniem rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się które działalności mogą nam zapewnić spokojną przyszłość.Zobacz Zastanowić się czy są zgodne z naszymi możliwościami. Przydatna okaże się jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której wpisać wystarczy tekst: oferty pracy Sochaczew. Pamiętajmy tylko, że zdecydowanie prościej będzie przekwalifikować się osobom funkcjonującym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.
oferty pracy
Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może idealnym pomysłem okaże się własna działalność gospodarcza? Zwłaszcza, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie prywatnej firmy. Patrz

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje pomoc finansową na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, iż będą się rozwijać i zatrudniać dalszych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób przysparza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzą nowe miejsca pracy dla niepracujących. Czy nie lepiej jest być dobrym mechanikiem lub wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z niedoboru sprecyzowanych umiejętności musi pracować nie w swym zawodzie, jako kasjer czy operator wózka widłowego?
Więcej na
 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Manate eCenter. All Rights Reserved