Każda osoba posiadająca firmę chciałaby cieszyć się dużym gronem klientów, którzy systematycznie korzystają z jego usług bądź kupują jego produkty. By tak było, nie zawsze wystarczająca jest dobra oferta oraz sprzyjająca cena – w budowaniu pozytywnych kontaktów pomagają także programy lojalnościowe.

dowiedz się tu
Programy takie polegają na wynagradzaniu klientów za korzystanie z usług w zamian za atrakcyjne benefity, dzięki którym klient (strona tutaj) chce związać się z konkretną marką na dłuższy czas. Wyróżnia się 3 zasadnicze rodzaje programów lojalnościowych. Pierwszym z nich jest program, który opiera się na pożytkach. Co to oznacza?

Klient w zamian za kupno artykułów albo wybór usług proponowanych przez firmę otrzymuje różne nagrody, do których zaliczają się np. kupony na tańszy asortyment, zniżki bądź gadżety, najczęściej oznaczone logiem konkretnej firmy. Mogą to być kubki, parasolki, podkładki pod mysz lub koszulki. Ludzie doceniają takie prezenty, szczególnie gdy nie trzeba gromadzić punktów przez długi czas, aby dostać choć niedużą niespodziankę. Drugim typem programów jest system, jaki jest oparty na emocjach. Dzięki budowaniu pozytywnej więzi emocjonalnej z konsumentami można tworzyć naprawdę długotrwałe relacje. Wymagają znaczniejszych nakładów finansowych, niż pierwszy typ programów, jednakże rezultaty z nimi powiązane są również o wiele lepsze. Należy szczegółowo przygotować strategię, by prowadzić sensowne działania. Szczególnie cenione są np. spotkania z klientami, kluby czy konkursy, w których można wygrać interesujące nagrody. Ostatnim rodzajem programów są systemy oparte i na pożytkach, i na emocjach. Firma nie tylko buduje emocjonalne relacje, lecz też proponuje swoim klientom szereg nagród, jakie można zdobyć w zamian za na przykład dokonywanie regularnych zakupów.

Jeżeli chciałbyś skutecznie przywiązać klientów do swojej firmy, musisz dobrać programy lojalnościowe, jakie są doskonale dopasowane do typu prowadzonej przez ciebie działalności – czytaj o tym. Należy też pamiętać, aby klient (warte przeczytania) mógł bez kłopotu weryfikować stan swoich punktów i wiedzieć, na co można je wymienić. Tylko wtedy zyskasz lojalność klientów, powracających do ciebie zawsze, gdy będą potrzebować wytwarzanych przez ciebie wyrobów albo proponowanych w twojej firmie usług.

 
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2022 Manate eCenter. All Rights Reserved